1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. PayPal’ın Kripto Para Hizmeti Vermeye Hazırlandığı Venmo Uygulamasına Soruşturma Talebi

PayPal’ın Kripto Para Hizmeti Vermeye Hazırlandığı Venmo Uygulamasına Soruşturma Talebi

paypalin-kripto-para-hizmeti-vermeye-hazirlandigi-venmo-uygulamasina-sorusturma-talebi-xTKygu38

Reuters, PayPal’ın sahip olduğu Venmo mobil uygulamasının, ABD Tüketicinin Finansal Haklarını Koruma Ofisi (CFPB) tarafından yetkisiz para transferi iddiasıyla ilgili olarak soruşturulacağını aktardı.

Paypal Cuma günü bir duyuru yaptı. Duyuruda Venmo’nun, ABD Tüketicinin Finansal Haklarını Koruma Ofisi’nden (CFPB) yetkisiz para transferleri ve tahsilat süreçleriyle ilgili bir sivil soruşturma talebi aldığını söyledi.

Venmo, 2014 yılında PayPal tarafından 800 milyon dolara satın alınmıştı. Ödeme devi, bu yılın ilerleyen dönemlerinde, milyonlarca kullanıcısına uygulama aracılığıyla Bitcoin ve kripto para birimleriyle alışveriş yapma imkanı tanımaya hazırlanıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde, kripto paralar ile ilgili planlarını detaylandırmıştı. Detaylar için “PayPal, Kripto Paralar Hakkındaki Planlarını Açıkladı” başlıklı haberimizi okuyabilirsiniz.

PayPal, kullanıcılarına 2020 sonbaharında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini alıp satmalarına imkan tanımıştı. Şirket şimdi ise, kullanıcılarının 29 milyondan fazla mağazadan kripto paralar ile alışveriş yapmasına olanak sağlamayı planlıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap