1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Parolasız iPhone sıfırlama nasıl yapılır?

Parolasız iPhone sıfırlama nasıl yapılır?

featured

Kilit Ekranı Parolasını bilmeden bir iPhone’a erişmenin neredeyse hiçbir yolu yoktur. Peki hiç mi yolu yok? İşte iPhone sıfırlama yöntemleri!

iPhone‘u parolanız olmadan sıfırlama adımlarını bilmiyorsanız, Kilit Ekranı Parolasını bilmeden bir iPhone’a erişmenin neredeyse hiçbir yolu yoktur.

iPhone’da Kilit Ekranı Parolası ayarlamak, farklı kullanıcıların Kilit Ekranı Parolasını bilmeden cihazınıza erişmesini engeller.

Kilit Ekranı Parolasını unutursanız, iPhone yalnızca birkaç hatalı Parola denemesine izin verir ve ardından parola geçici bir süre için kilitlenir.

Daha fazla hatalı oturum açma girişimi yapılırsa, iPhone kalıcı olarak kilitlenir ve “iPhone’unuz devre dışı” yazan açık bir mesaj görüntüler.

Bu noktadan sonra cihazınıza erişmenin tek yolu Kilit Ekranı Parolasını kaldırmaktır ve bu ancak iPhone’u Sıfırlayarak sağlanabilir.

Başınıza böyle bir şey geldiğinde ne yapacaksınız?

İşte iPhone’u Parolasız Sıfırlamak için bilmeniz ve yapmanız gereken iki farklı yöntem!

1. iPhone‘umu Bul’u Kullanarak iPhone’u Sıfırlayın

İphone’unuzdaki iPhone Bul özelliğini daha önce etkinleştirdiyseniz, Apple’ın iPhone’umu Bul hizmetini kullanarak iPhone’u Sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1. Mac veya PC‘nizde icloud.com‘a gidin ve Apple Kimliğinizi ve Parolanızı girerek iCloud Hesabınızda oturum açın.

2. iCloud’a girdikten sonra iPhone Bul simgesine tıklayın.

3. İstenirse, ‘iPhone Bul’ hizmetinde Oturum Açmak için Apple Kimliği Parolanızı girin.

4. Bir sonraki ekranda, Tüm Cihazlar seçeneğine (ekranın üst ortası) tıklayın ve Silmek istediğiniz iPhone’u seçin.

5. Ardından, Kilit Ekranı Parolası da dahil olmak üzere cihazınızdaki tüm verileri silmek için iPhone’u Sil seçeneğine tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap