1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Para Kazandırma Fırsatı Sağlayan Oyunlar

Para Kazandırma Fırsatı Sağlayan Oyunlar


Şayet emeliniz oyun oynayarak para kazanmaksa, bunu sağlayan çok sayıda oyun bulunuyor. Elbette bir oyundan para kazanmak için yalnızca onu oynamanız kâfi olmaz. Birçok vakit bir oyunda başarılı olmadan, çok hudutlu bir yarar elde etme fırsatına sahip olabilirsiniz. Başarılı olabileceğinize inanıyorsanız, size para kazandırabilecek oyunlara yönelmeniz önerilir.

Türkiye’de de sıklıkla tercih edilen ve en çok para kazandıran oyunlar ise şöyle:1. CS:GO

Dünya genelinde ulaştığı milyonlarca oyuncu sayısının altında yatan sebeplerden biri de sağladığı para kazanma fırsatıdır. Counter Strike: Küresel Offensive’den para kazanmanızı sağlayacak birçok yol bulunuyor. Oynayanlar bilir ki, oyunu oynadıkça çeşitli para kazandıran eşyalar kazanabiliyorsunuz. Ek olarak oyunun önemli turnuvaları var. Çabucak çabucak dünyanın her noktasında bu turnuvalara takım oluşturarak katılabilir ve para kazanabilirsiniz.

CS:GO’da para kazanmanızı sağlayacak bir öbür formül ise; oynanış görüntüleri çekmektir. Oyunun hem Youtube hem de Twitch platformlarında önemli bir izleyici kitlesi var.

2. PUBG

Direkt para kazanma fırsatı sağlayan bir oyun değildir. Fakat hesap kasımı yaparak satan çok sayıda oyuncu bulunuyor. Bu oyuncular çoklukla 3-4 gün bir hesabı AS düzeyine yükseltip, hesap satışı yapan platformlarda satışa sunuyor. Hesaplar çoklukla 400-500 liradan alıcı buluyor. Kısaca, bir ayda 10 hesap satışı yaparak 3-4 bin lira kazanabiliyorsunuz. Ek olarak tekrar Youtube ve Twithc üzerinden yayınlar yaparak da para kazanabilirsiniz.

3. RED DEAD REDEMPTION 2

Çok fazla izleyici kitlesi olmasına karşın ülkemizde bu alanda yanlışsız dürüst bir oynanış görüntüsü oluşturan yayıncı yok. Büyük bir eksikliği tamamlama fırsatınız bulunuyor. Tıpkı hafta içerisinde dahi binleri aşan izleyici kitlelerine ulaşabilirsiniz. Doğal oyunda başarılı olursanız!4. RUST

Steam platformu aracılığıyla oynayan kullanıcılar, oyun oynadıkça çeşitli paraya dönüştürebilir eşyalar kazanıyor. Bunları Steam Market’te satarak para kazanabiliyorsunuz. Kimi metalar 2-3 bin liraya satılıyor lakin elde edebilmek için değerli seviyede muvaffakiyete gereksiniminiz olacak. Tıpkı vakitte oynaması çok keyifli bir oyun.

5. VALORANT

Dünyanın yeni oyun trendi. Riot Games’in dünyayı kasıp kavuran yeni oyunu olarak; para kazandıran oyunlar listesinde yer almayı muhakkak hak ediyor. Gerek oynanış görüntüleri, gerekse de hesap satışı ile size önemli çıkarlar sağlayabilir. Ek olarak oyun yeni olduğu için şayet teknik bilginiz varsa bir blog açabilir ve oyuncular için bir taktik rehberi hazırlayabilirsiniz.6. LEAGUE of LEGENDS

“En berbat oyunlar” haricindeki çabucak hemen tüm oyun listelerinde olması gereken bir oyundur. LOL, para kazanmak isteyen oyuncular için birbirinden farklı çok sayıda fırsat sağlamaktadır. En çok para kazanma fırsatını ise, Twitch, Youtube ve Facebook üzerinden açacağınız canlı yayınlar ile elde edebilirsiniz.

İlerlemek için çok fazla vakte gereksiniminiz olan bir oyundur fakat başarılı olduktan sonra hesap satışına dahi odaklanarak aylık binlerce lira kazanabilirsiniz. Oyun hesabı satış platformlarında en çok hesabı satılan oyunlar listesinde her vakit birinci 3 sırada yer alıyor.

7. MINECRAFT

Mojang’ın vazgeçilmez bağımlılık yapan oyunu birebir vakitte para kazanma fırsatı sağlıyor. Oyun üzerine açılan enteresan toplumsal medya hesaplarına bile önemli yönelim var. Gerek oynanış görüntüleri, gerek hesap satışları gerekse de blog fırsatı ile size çıkarın kapılarını arayalayabilecek bir oyundur. Ek olarak, para kazanırken nitekim eğlenme fırsatı sağlar.

8. KNIGHT ONLINE

Steam’a geldikten sonra bilhassa oyunlarda elde edilen metalar ile önemli seviyede para kazanma fırsatı sağlamaya başlamış bir oyundur. Twitch ve Youtube üzerindeki oynanış görüntüleri da önemli seviyede ilgi çekmektedir.

Liste kaynağı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap