1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Opera, Android Cüzdan ile Ethereum Satın Alımını Sağlıyor

Opera, Android Cüzdan ile Ethereum Satın Alımını Sağlıyor

opera-android-cuzdan-ile-ethereum-satin-alimini-sagliyor-BzV1mrHE

Opera, bugün duyurduğu internet tarayıcı bazlı platformu ile artık Android kullanıcılarının Ethereum (ETH) kripto para ünitesini kendi sistemi üzerinden ve direkt satın almalarına imkan tanıyor. Gerçek parayı kripto paraya çevirmek için ise Opera, kurul ile çeviri süreçlerini halleden Safello şirketiyle paydaşlık yaptığını duyurdu.

Safello ile yapılan paydaşlık çerçevesinde kurulan yeni ödeme sistemi, banka ve kredi kartlarıyla ödeme yapılmasına da imkan tanıyor. Ne var ki uygulama hayata geçirildiğinde sadece İsveç, Norveç ve Danimarka'da kullanılabilir olacak. Bilhassa bu ülkelerin birinci olarak yeni uygulamaya tabi olmasının sebebi, Safello'nun İsveç’in BankID ve Danimarka’nın NemID vatandaş kimlik bilgileri sistemlerine erişiminin bulunması.

İsveç'teki kullanıcılar Safello sayesinde %2,5 indirim alacakken, Norveç ve Danimarka kullanıcıları %5 oranında indirime sahip olacak. Yeni platformu sayesinde Android Cüzdan'ın içerisinden erişilebilen uygulamaların ve hür uygulamaların kullanılabilmesini sağlayan Opera, kripto para oyunu CryptoKitties üzere daha birçok platform ile de uyumlu olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap