1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. OnePlus’tan Samsung’u kızdıracak paylaşım!

OnePlus’tan Samsung’u kızdıracak paylaşım!


Samsung, uzun müddettir merakla beklenen katlanabilir telefonlarını yarın gerçekleştireceği Unpacked etkinliğinde lanse edecek. Tanıtıma artık saatler kalırken OnePlus, Koreli devi kızdıracak bir paylaşım yaptı.

Yeni jenerasyon Galaxy Z Fold ve Z Flip 3 katlanabilir telefonlar, yarın resmi olarak duyurulacak. Fakat bu aktiflik öncesi OnePlus, toplumsal medya hesaplarından Samsung’un aktiflik saatiyle tıpkı olacağını gösteren bir paylaşım yaptı. Dahası Çinli üretici bu paylaşımda kendine ilişkin katlanabilir telefonunun da sinyallerini verdi. Olağan bunun bilerek mi yapıldığı, yoksa OnePlus’ın sahiden de katlanabilir telefonunu piyasaya mı süreceği şu an için bilinmiyor.

OnePlus, toplumsal medya hesaplarından katlanabilir telefon paylaşımı yaptı

Akıllı telefon pazarında rekabet kıyasıya sürüyor. Bir yandan Android üreticileri kozlarını oynarken, öteki yandan da Apple iPhone 13 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Samsung da yeni katlanabilir telefonlarıyla bu alanda hakimiyet kurmak istiyor. Çünkü Koreli dev yarın yeni kuşak modellerini tanıtarak tekrardan piyasaya hareketlilik getirecek.

Samsung’un yanı sıra öteki üreticiler de tekrar katlanabilir telefonlar üzerine çalışıyor. Örneğin; Xiaomi, Vivo ve Google üzere firmalar katlanabilir modeller için ağır bir mesai harcıyor ve bunları da en kısa müddette kullanıcılara ulaştırmayı hedefliyor. Ama OnePlus’ın katlanabilir telefon geliştirdiğine dair rastgele bir haber ya da sızıntı bulunmuyordu. Yani Çinli üreticinin toplumsal medya hesaplarından neden bu türlü bir paylaşım yaptığı başlarda soru işareti oluşturdu.

Tahminen de OnePlus, yaptığı paylaşım ile yalnızca Samsung’u trollemeyi de amaçlamış olabilir. Lakin ortada rastgele komik bir söz yer almıyor. Münasebetiyle firma sürpriz yaparak Samsung ile tıpkı saatte birinci katlanabilir ya da çift ekranlı telefonunu piyasaya sürebilir. Bakalım yarın bizleri ne üzere sürprizler karşılayacak? Bekleyip görelim.

Yorum Yap

Yorum Yap