1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. OnePlus 7 Pro, Süper Akıcı Bir Ekrana Sahip Olacak

OnePlus 7 Pro, Süper Akıcı Bir Ekrana Sahip Olacak

oneplus-7-pro-super-akici-bir-ekrana-sahip-olacak-R5rr6luV

OnePlus CEO’su Peter Lau, verdiği bir röportajda OnePlus 7 Pro’nun ekranının “süper akıcı ve epeyce canlı” olacağını söyledi. Evvelden çıkan söylentilerde OnePlus 7 Pro ekranının, 90 Hz ekran yenileme suratına sahip olacağı söylenmişti. Lau’nun söylediklerinden, bu söylentinin artık gerçek olduğu da varsayılabilir.

Daha evvel ekran yenileme suratı 60 Hz’den yüksek olan akıllı telefonlar çıkmıştı. Bunlardan bir tanesi olan Asus ROG Phone 90 Hz, Razer Phone ve Razer Phone 2 ise 120 Hz’lik ekran yenileme suratına sahipti. Lakin OnePlus 7 Pro, 90 Hz’lik bir pahaya ulaşırsa bu, ana akım telefonlar ortasında bir birinci olacak. Razer Phone ve ROG Phone, oyun merkezli telefonlardı.

OnePlus’ın yaptığı bu atak, en nihayetinde Samsung ve Apple üzere şirketleri de emsal düzeye çıkmaya zorlayacak lakin burada en merak edilen kısım, elbet ki bu gelişimin telefonun fiyatına nasıl yansıyacağı. Yapılan röportajda, OnePlus 7 Pro’nun ekranı için üç kat daha fazla para harcandığı söylendi. Bu, OnePlus’ın da artık fiyat konusunda amiral gemisi katili olmaktan uzaklaşmaya başladığı manasına gelebilir.

Tüm bunlara ek olarak 5G takviyesi de bulunacak olan OnePlus 7 serisi ayrıyeten dünyanın birinci 5G telefonları ortasındaki yerini de alacak.

Yorum Yap

Yorum Yap