1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Önemli bir Facebook özelliği yeniden etkinleştiriliyor

Önemli bir Facebook özelliği yeniden etkinleştiriliyor


Facebook herkese açık paylaşım özelliği, geçtiğimiz yıl 50 milyon kişinin Facebook hesabına ziyan vermişti. Akabinde Eylül ayında devre dışı bırakılan bu özellik, birçok kullanıcı için üzücü bir durum olmuştu. Bilhassa daha fazla arkadaş ekleyemeyen tanınan beşerler için hayli makûs sonuçlar doğurmuştu.

Facebook herkese açık paylaşım özelliğini tekrardan kullanıma sundu

Tehlike içerisinde olan bütün hesapların güvenliğinin sağlanmasının akabinde Facebook, herkese açık paylaşım özelliğini tekrardan kullanıma sundu. Resmi blog sitesinde, “Gerekli güvenlik incelemelerini tamamladık. Bireylerin profilini ve paylaşımlarını arkadaşları dışında bütün bireylere açma özelliğini yine etkinleştirdik. Bu sürüm güvenlik sorunları yaşanmadan evvel yalnızca arkadaşlar özelliğinden çok daha popülerdi.”açıklamalarında bulundu.

Bu özellik şimdilik bütün kullanıcılara sunulmuş değil. Ne vakit sunulacağı hakkında da şimdi bir açıklama yapılmadı. Ancak kısa bir müddet içerisinde tüm kullanıcıların bu özellikten tekrar faydalanmaları bekleniyor. Böylelikle Facebook, eski popüleritesini biraz da olsa yakalayabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap