1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Nvidia GeForce Now hesabı nasıl açılır?

Nvidia GeForce Now hesabı nasıl açılır?

nvidia-geforce-now-hesabi-nasil-acilir-JDJYm8PD

Nvidia, geçtiğimiz yıl bulut tabanlı oyun servisi Nvidia GeForce Now ile karşımıza çıkmıştı. Avrupa ve Amerika’da büyük ilgi gören bu servis Turkcell Game+ sayesinde Türkiye pazarına da resmi olarak giriş yaptı.

Türkiye’de sunucu bulundurarak daha düşük gecikme süresi sunan GFN, bugünden itibaren kapalı beta test sürecine girdi. Mart ayında herkesin kullanıma sunulacak olan GFN için hesap oluşturmanız gerekiyor. Peki, Nvidia GeForce Now hesabı nasıl açılır?

Nvidia GeForce Now hesabı nasıl açılır?

Nvidia GeForce Now hesabı oluşturmanız için sadece mail ve telefon numaranıza ihtiyaç var. Telefonunuzu ve mail hesabınızı hazır ettikten sonra aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1. Adım: Buradan GAME+’ın sitesine giriş yapın.

2. Adım: Sağ üst bölümde yer alan Kaydol/Giriş Yap bölümüne tıklayın.

3. Adım: Karşınıza açılacak pop-up ekranda bilgileri doğru bir şekilde girin.

4.Adım: Telefonunuza doğrulama kodu gelecek. Bu kodu girin ve hesabınızı aktifleştirin.

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra Mart ayında faaliyete girecek olan GeForce Now hizmetini kullanabileceksiniz. Bu sistem iki farklı paket halinde gelecek.

Ücretsiz olan pakette oyuncular sadece 1 saat oyun oynayabilecek. Ayrıca oyuna girmek için sıra beklemeniz gerekecek. RTX teknolojisi ise maalesef ki giriş paketinde yer almıyor.

Premium pakette ise süre ve sıra derdi ortadan kalkıyor. İstediğiniz an oyuna hızlıca giriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca RTX teknolojisi Premium pakette kullanılabiliyor.

Henüz ücretli olan Premium paketin fiyatı açıklanmadı. Bazı yerlerde fiyatın 50 TL olacağı söyleniyor. Ancak bu tip abonelik sistemlerinde direkt olarak kurla çarpmak mantıksız. Çünkü ülkemize özel abonelik fiyatlandırması yapabiliyorlar. Örneğin Amazon Prime ülkemizde 7.90 TL. Muhtemelen Nvidia da Türkiye’ye özel bir fiyatlandırma yapacaktır.

Son olarak GFN sisteminin, Windows, macOS, iOS ve Android cihazların tamamında çalıştığını belirtelim.

Yorum Yap

Yorum Yap