1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. NVIDIA CEO’su Huang’a ödül verilecek!

NVIDIA CEO’su Huang’a ödül verilecek!


Yarı İletken Sanayisi Derneği (SIA), yaptığı açıklamada NVIDIA kurucusu ve CEO’su Jensen Huang‘ın, dalın en yüksek dereceli ödüllerinden olan Robert N. Noyce mükafatına layık görüldüğünü duyurdu.

NVIDIA’nın CEO’su Jensen Huang, teknoloji ya da kamu siyasetinde yarı iletken sanayisine fevkalâde katkılarda bulunan bireylere verdiği Noyce mükafatına layık görüldü. Huang, mükafatı 18 Kasım’daki SIA ödül yemeğinde alacak.

“NVIDIA CEO’su ihtilal yarattı”

SIA Lideri ve CEO’su John Neuffer, yaptığı açıklamada “Jensen Huang’ın inanılmaz vizyonu ve yorulmak bilmeyen uygulaması sanayimizi büyük ölçüde güçlendirdi, bilgi süreçte ihtilal yarattı ve gelişmiş yapay zekayı geliştirdi. Jensen’ın muvaffakiyetleri, oyundan bilimsel bilgi süreç ve şoförsüz otomobillere kadar sayısız yeniliği bize sundu ve dalımızı ve dünyayı dönüştürecek teknolojileri geliştirmeye devam ediyor” diyerek Jensen’ın mükafata layık görüldüğünü açıkladı.

Aldığı mükafatla ilgili konuşan NVIDIA CEO’su, “2021 Noyce mükafatını almaktan ve bunu, bu mükafatın çalışmalarıyla tanınan NVIDIA’yı meslektaşlarım ismine yapmaktan onur duyuyorum. Dünyayı derinden etkileyen yarı iletken ve bilgisayar sanayileri ile büyümek sevinç ve ayrıcalıktı. Yapay zeka, robotik ve meta-evren sanayilerinde olmak için hiç bu kadar kıymetli bir vakit olmamıştı” dedi.

NVIDIA’yı 1993’te kuran Huang, kuruluşundan bu yana CEO ve idare konseyi olarak vazife yaptı. Oyun pazarının büyük bir sanayi haline gelmesine yardımcı olan NVIDIA, daha yakın vakitlerde bilgisayarların, robotların ve kendi kendini süren otomobillerin beyni olarak misyon yapan GPU ile çağdaş AI’yı harmanladı.

2019’da Harvard Business Rewiew tarafından dünyanın en güzel performans gösteren 100 CEO’su listesinde 1 numaraya yerleşen Huang, 2017’de de Fortune tarafından yılın iş insanı seçildi.

Yorum Yap

Yorum Yap