1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Nintendo Switch, Satışlarda Nintendo 64’ü Geride Bıraktı

Nintendo Switch, Satışlarda Nintendo 64’ü Geride Bıraktı

nintendo-switch-satislarda-nintendo-64u-geride-birakti-8UWyGBHe

Switch, Wii U ve Gamecube’un toplam satış adedini çoktan sollamıştı. Yeni potansiyel satış sayılarına nazaran ise Switch, ana konsol N64’ü de toplam satışta geride bıraktı.

VGChartz'a nazaran Switch bu ayın başlarında 200 bin adetten daha fazla satış gerçekleştirdi. Bu son satışların tesiriyle birlikte Switch toplam satış adedini 33,15 milyona taşıyarak N64’ün 32,93 milyon adetlik satışını geride bıraktı.

Nintendo 64’ün 32,93 milyon satışı 6 yılda gerçekleştirdiği göz ününe alındığında Switch’in bu satışı sadece iki yılda geride bırakması hayli etkileyici. Switch’in şimdiki gayesi ise 49,1 milyon adet satış yapan SNES’in konsolundan daha fazla satış yapmak.

Bu sayıların hiçbirinin şimdi resmi olmadığını ve yalnızca VGChartz'ın iddialarına dayandığını belirtmekte yarar var. Lakin Nintendo’nun Ocak ayının sonunda açıkladığı son resmi sayılara nazaran Switch, N64’ten sırf 1 milyon adet az satmıştı. Bu bilgiler göz önüne alındığında, son birkaç ayda Swtich’in N64’ü geçtiğine kuşku yok.

Şirket, 25 Nisan Perşembe günü mali bilançosunu açıkladığında Switch’in nakliye sarfiyatları olayı açıklığa kavuşturacak üzere görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap