1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Ninja Hangi Fareyi Kullanıyor ve Neden?

Ninja Hangi Fareyi Kullanıyor ve Neden?

ninja-hangi-fareyi-kullaniyor-ve-neden-AMACMbml

Ninja, 14 milyon Twitch takipçisi ve 2,3 milyon Mixer takipçisi olan bir Fortnite yayıncısıdır . Ninja, kullandığı donanım ve aksesuarlara sık sık kredi verdiği rakipsiz oyunuyla popülerlik kazandı.

Ve her şeyden çok, hayranlar her vakit Ninja’nın performansında avantaj sağlamak için hangi fareyi kullandığını bilmek istedi.

Bir sürü spekülasyon vardı lakin sırrını anlattıktan sonra, nihayet seçiminin nedenini ortaya çıkarmak için araştırmamızı yaptık ve bu yazı boyunca sizinle paylaşmaya karar verdik.

Pekala Ninja Hangi Fareyi Kullanıyor?

Finalmouse Air58,  Ninja’nın şu anda kullandığı fare bu.

Lakin neden piyasada bulunan başka fareler yerine Finalmouse 58’i seçti? Anlayalım.

1. FinalMouse Air58Ninja bunu açıklar açıklamaz tüm paylar birkaç gün içinde satıldı. Fare, oyun dünyasında nadir bulunan bir mücevherdir ve yalnızca popülaritesinden ötürü değil, tıpkı vakitte yadsınamaz performansından dolayıdır.

Finalmouse Air58 büyük ve orta biçimli tuştan oluşan bir kombinasyon ile ultra-hafif gövdesi ile birlikte gelir. Bu fare ile ilgili tek sorun, sonlu kullanılabilirliğidir.

Ninja neden Finalmouse Air58’i seviyor?

1. Daha süratli hareket için altıgen kesikli hafif gövde


Gördüğünüz üzere, farenin gövdesi üstte, yanlarda ve tabanda çok sayıda altıgen delik içerir. Daha fazla delik, daha az materyal, yani daha az yük manasına gelir. Delikler ayrıyeten güçlü bir tutuş sağlamaya yardımcı olur ve tıpkı vakitte bir emiş vazifesi görür. Sonuç olarak, avucunuz farenin üzerinde kalır ve daha fazla sabitlik sağlar.

Hafif gövdesine karşın fare yapısal bütünlüğünü kaybetmez. Fareyi ne kadar sıkı tutarsanız tutun, hiç esnemez. Ayrıca, üreticiler düğmelerde başka oyun farelerinden daha uzun mühlet dayanmasını sağlayan ağır hizmet tipi plastikler kullanır.

2. Esnek örgülü kablolara sahip tıklanabilir kaydırma tekerleğiFinalmouse Air58 Ninja, birden fazla profesyonel oyuncunun oyun sırasında temas problemleriyle karşılaşmak istemediği için kablosuz ilişki kullanmaktan kaçındığını göz önünde bulundurarak sadece kablolu temas sunar.

Hafif gövdeyi birleştiren kusursuz biçimde esnek ve hafif örgülü kablo, sahiden de tam bir kablosuz havası verir.

Tıpkı derecede kıymetli olan, farenin tabanında daha fazla delik ve 4 kaygan ayak bulunur. Bununla birlikte, birçok farenin tersine, kaygan ayaklar kaymanızı engellemez, fakat meselesiz bir uygulama sunar.

Estetik olarak, fare modaya uygun ve profesyonel görünüyor.

3. Ultra hassas anahtarlarla minimalist düğme dizaynları

Fare, iki birincil tıklama, iki yan düğme, bir tıklama ile ortada bir kaydırma ve kaydırma tekerleğinin altında bir DPI değiştiriciden oluşur. Hem birincil hem de yan düğmeler yumuşak bir dokunma, reaksiyon verme ve kavrama sağlar. 

Çağdaş Omron anahtarları sayesinde fare, 50 milyon tıklamaya kadar dengeli bir performans sunmaktan gurur duyar. Olağanüstü reaksiyon ve konforu birleştiren Air58, Ninja üzere bir efsanenin dikkatini nitekim hak ediyor.

Ayrıyeten, hafif engebeli ve bloklu yan düğmeler, onları kolaylıkla tanımanızı sağlar. 

4. Tek tıklamayla birden çok DPI ayarına geçmenizi sağlar

Fare , kaydırma tekerleğinin altındaki özel düğmeye tıklayarak ayarlamanız gereken 4 DPI ayarı sunar . İlk DPI 400 olarak ayarlanmıştır ve düğmeye bir kere tıklamak hassasiyeti 800 DPI’ye, akabinde 1600 DPI ve 3200 DPI’ye çıkaracaktır.

Gelişmiş özellikleri göz önüne alındığında, farenin sadece 500 Hz’lik bir yoklama oranı sunması bizi şaşırtıyor. 100Hz arayan birtakım oyuncularla çelişebilse de, aslında karşılık olarak hiçbir fark bulamadık.  

Finalmouse Air58, pürüzsüz hassasiyeti ve spinsiz performansıyla tanınan Pixart PMW3360 ile entegre edilmiştir.

Sensör ayrıyeten çok düşük bir gecikme müddeti ile imleç hareketlerinizi kaybetmeden durmaksızın oynamanıza yardımcı olur.

Artık cephaneliğinde bulunan öbür favori oyun faresini görelim.

2. G502 Proteus Spectrum 

Logitech G502 Proteus Spectrum fare, eşsiz performanslar sunan lüks ve sıra dışı bir yapıya sahiptir. Cihaz, sıfır hızlanma, izleme doğruluğu ve kusursuz karşılık verme sergileyen güçlü bir optik sensöre sahiptir.

Ayrıyeten aygıt, düşük hassasiyetten yüksek hassasiyete kolay DPI geçişini takviyeler. Genel olarak, fare, tek bir tıklama ile beş DPI ayarına kadar hareket yapmanızı sağlar.

Ayrıyeten, fare ayrıyeten, uzun sayfalar ortasında son derece süratli bir halde gezinmek için fareyi kullanmanıza imkan tanıyan çift modlu hiper süratli kaydırma tekerleği içerir. Tek ekran kaydırma için tekerleği de kilitleyebilirsiniz.

Güçlü mekanik mikro anahtarları sayesinde fare, 20 milyon tıklama üzere değerli bir uzun ömür sunar. Ayrıca, manyetik yük boşluğu kapısı, kauçuk tutma yeri ve özel RGB aydınlatma, oyun tecrübenizi farklı bir boyuta taşıyor.

Ninja neden G502 Proteus Spectrum’u seviyor?

Başparmak için özel konturlu dayanağa sahip kaymaz doku

Fare, 11 programlanabilir düğmeli pürüzsüz plastik bir gövdeyle birlikte gelir. Fare biraz daha küçük bir görünüme sahiptir lakin avucunuza tam olarak oturur ve size tam bir tutuş sağlar.

Tıpkı derecede kıymetli olan, üretici, farenin sağ tarafında, güçlü kullanım sırasında farenizin kaymasını önleyen kavrama gibisi bir doku sağlar.

Birebir biçimde, farenin konturlu gövdesi başparmağınıza ekstra dayanak sağlar.

Toplamda, rastgele bir ek kuvvet uygulamadan bu fareyi yeterli bir formda kavrayacaksınız.

Ekstra tartı ayarlayıcılara sahip muhakkak bir gövde

G502 Proteus Spectrum, 122g birincil yükle daha ağırdır. Farenizi merkezde daha ağır seviyorsanız, elbet, fare kas hafızanıza eksiksiz bir halde hitap eder.

Ayrıyeten, fare ek beş adet 3.6gm manyetik yükle birlikte gelir. Ağırlıkları farenin tabanında bulunan manyetik kapağa yerleştirmeniz kafidir.

Performansta rastgele bir fark görmeden mümkün olduğunca çok tartı kombinasyonunu deneyebilirsiniz.

RGB aydınlatmayı RGB klavyelerle özelleştirin ve senkronize edin

Fare, RGB aydınlatmasını değiştirmek ve fareyi Logitech RGB oyun klavyesi ile senkronize etmek için özel bir yazılımla birlikte gelir.

Sonuç olarak, her iki aygıtınızda da emsal aydınlatma efektlerinin keyfine varacaksınız.

Ayrıyeten, RGB aydınlatmasını özelleştirebilir, heyecan verici oyun profilleri ve aydınlatma efektleri ayarlayabilirsiniz.

Fakat, DPI göstergesinin rengi değişmeden kalır.

FPS oyunları için özel keskin nişancı düğmesi

Toplamda, G502 cephaneliğinde 11 programlanabilir düğme içeriyor ve üretim, bunları kolay kolay erişilebilir hale getirerek mükemmel bir iş çıkardı.

Sniping düğmesi başparmağınızın altında yer alır ve tıklamak SPI’yi en düşük düzeye getirir.

Bu özellik fps 1’de süratli çekim yaparken çok yardımcı oluyor. İleri butonunu rahatlıkla kullanabilirsiniz, geri butonuna ulaşmak ise biraz efor gerektirebilir.

Çift DPI ayar düğmesiyle DPI’yi anında ayarlayın

G502, performans açısından sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Fare, 200 ila 12000 dpi ortasında geniş bir hassasiyet aralığı sunan üst seviye PMW3366 Optik Sensör ile donatılmıştır.

Fare, DPI’yi artırmak ve azaltmak için iki hassasiyet ayar düğmesi içerir.

Genel olarak, spektrumun kullanımı epey rahat ve rekabetçi oyunlar için kusursuz karşılık verme özelliği sunuyor.

Sonuç

Finalmouse Air58, hafif bir gövde, olağanüstü bir hassasiyet ve sayısız performansa dayalı özellik dahil olmak üzere daha yumuşak kaydırma ile birlikte gelir. Benzer formda, Logitech G502 Proteus Spectrum da kusursuz hassasiyet, geriden aydınlatma, özel yazılım ve 11 programlanabilir düğmelere sahiptir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap