1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Netflix’ten, oyunseverleri sevindirecek bir özellik geliyor

Netflix’ten, oyunseverleri sevindirecek bir özellik geliyor

featured

Netflix ülkemizde en çok tercih edilen yayın akışı hizmetlerinden biri. Platform, yüzlerce dizi, film ve belgesel içeriyor. Ancak görünüşe göre Netflix bunlarla yetinmeyecek. Yayın akışı devi oyunseverleri de sevindirecek bir yöne doğru yol alıyor olabiliir.

Netflix, yakın gelecekte dizi ve filmlere ek olarak bir oyun akış platformu olabilir. Bloomberg’e göre şirket, oyun geliştirme başkan yardımcısı olarak eski bir Oculus ve EA yöneticisi olan Mike Verdu‘yu işe aldı. Mike Verdu, Oculus Rift, Quest ve Go için geliştiricilerle çalıştığı Facebook’ta artırılmış ve sanal gerçeklik oyunlarının ve içeriğinin Başkan Yardımcısıydı. 2017’den 2018’e kadar aynı zamanda EA Mobile’ın başkanıydı ve Star Wars: Galaxy of Heroes, SimCity BuildIt, Plants vs. Zombies ve Sims Free Play üzerinde çalışan stüdyoları yönetti. Dolayısıyla Netflix ile Mike Verdu’nun işbirliğinden çıkan sonucun oyunseverleri memnun edecek şekilde olacağı şimdiden belli.

Netflix, plaformuna oyunlar katabilir

Şirketin, gelecek yıl içinde bünyesinde oyunlar sunmaya başlayabilmesi için önümüzdeki aylarda oyun ekibi kuracağı bildiriliyor. Netflix bu konuda pek tecrübesiz değil ve daha önce de popüler şovlarına dayalı oyunlar geliştiriyordu. Ancak şirket bu oyunları mobil cihazlarda ve konsollarda yayınlıyordu. Bloomberg, şirketin yaklaşmakta olan video oyunları için ayrı bir platform yapmayacağını, bunun yerine artık oyunları kendi kategorilerindeki şovları ve filmleriyle birlikte sunacağını söyledi.

Ayrıca, yayın devinin oyun erişimi için ekstra ücret talep etme planı olmadığı da bildiriliyor, ancak oyunların eklenmesiyle ek içeriklerin gelecekte bir fiyat artışına yol açıp açmayacağı belli değil. Sağda solda rakiplerin ortaya çıkmasıyla Netflix, özellikle ABD gibi doymuş pazarlarda büyümenin ve önde kalmasını sağlamanın yollarını arıyor. Repertuarına video oyunları eklemek, platformun bulduğu en iyi yöntem gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap