1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Muhteşem Fotoğraflar Çekebileceğiniz Kamera Uygulaması

Muhteşem Fotoğraflar Çekebileceğiniz Kamera Uygulaması

muhtesem-fotograflar-cekebileceginiz-kamera-uygulamasi-UNiAmG9w

Düzgün bir fotoğraf çekmek için akıllı telefonunuzun nasıl bir kamera donanımına sahip olduğu epeyce kıymetlidir. Bununla birlikte kamera yazılımınızın ne kadar güzel olduğu, en az donanım kalitesi kadar değerlidir. Bu yazımızda sizlere taşınabilir fotoğrafçılık yeteneklerinizi çok daha üst düzeye çıkaracak olan Android telefonlar için geliştirilmiş bir kamera uygulamasından bahsedeceğiz.

Android ekosisteminde her üretici kendi kamera uygulamasını geliştirmektedir. Android kelam konusu olduğunda en güzel çalışan kamera yazılımının Google Camera uygulaması olduğunu söylemek fazla argümanlı olmaz herhalde. Sorun şu ki; Google, kendi kamera uygulamasını sadece Pixel akıllı telefonlarla hudutlu tutmuş durumda.

Şayet yeni ve yetenekli bir kamera uygulaması arıyorsanız size Open Camera uygulamasını tavsiye edebiliriz. Süratli deklanşörü, ISO ayarı, RAW formatında belge kaydetme, toplumsal medya paylaşımlarında kullanabileceğiniz filtreler ve çok daha fazla seçeneği ile Open Camera, aygıtınızın müsaade verdiği düzeyde kaliteli fotoğraflar çekebilmenizi sağlıyor.

Üstteki fotoğraflar Samsung Kamera uygulamasıyla Open Camera uygulamasının Galaxy S7 Edge’de vermiş oldukları farklı sonuçları görüyorsunuz. Sol tarafta Samsung Kamera, sağ tarafta ise Open Camera uygulamasının çektiği fotoğraf yer alıyor. Open Camera’nın gelişmiş özelliklerinden kimileri şu formda;

  • Reklamsız, büsbütün fiyatsız ve açık kaynaklı.
  • Çabucak tüm telefonlarla uyumlu çalışır.
  • Otomatik stabilizasyon seçeneği ile fotoğrafları kusursuz formda istikrarlar.
  • Odak modları, sahne modları ve dahası ile farklı biçimde fotoğraf çekimlerini takviyeler.
  • Sesli komut ile fotoğraf çekme takviyesine sahiptir.
  • Deklanşör sesi kapatılabilir.
  • Çoklu dokunma takviyesi ile imgeleri çarçabuk yakınlaştırabilirsiniz.
  • Profesyonel modu sayesinde odak uzaklığından beyaz istikrarına kadar tüm ayarları manuel olarak gerçekleştirebilirsiniz.

10 milyondan fazla indirilme sayısına sahip olan Open Camera, 139 bin kullanıcıdan oy almış ve 5 üzerinden 4,3 ortalama puana ulaşmış durumda. Şayet siz de fotoğrafçılık yeteneklerinizi artırabileceğiniz yeni bir kamera uygulaması arıyorsanız buraya tıklayarak Open Camera’yı indirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap