1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Minecraft APK nasıl indirilir?

Minecraft APK nasıl indirilir?


İlk çıkış yaptığı günden itibaren rekor üzerine rekor kıran ünlü Sandbox oyunu Minecraft, çıkışının üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen hala dünyada en çok oynanan oyunların başında geliyor. “Minecraft APK indir” araması da bu yüzden çoğu kişi tarafından yapılıyor. Windows, MacOS, Android ve iOS gibi tüm platformlarda oynanan oyun, 2020 yılı itibariyle 600 milyonun üzerine çıkan oyuncu sayısı ile dikkat çekiyor.

Oyun, özellikle Android tarafında ciddi bir oyuncu kitlesine sahip. Neredeyse tüm Android cihazlarda sıkıntısız bir şekilde çalışan Minecraft, nasıl yüklenir, Minecraft APK nasıl indirilir gibi sorulara yazımızda detaylı bir şekilde cevap verdik.

Minecraft APK nasıl indirilir?

Minecraft APK dosyasını indirmek aslında oldukça basit. Buradan Minecraft’ın resmi sitesine giderek oyunu indirebilirsiniz. Ancak bu bağlantı sizi oyunu indirmek için Google Play Store’a yönlendirecek. Bu yüzden direkt Google Play Store’a girerek de oyunu indirebilirsiniz. Google’e “Minecraft APK indir” yazarak farkıl sitelerde zaman kaymetmemenizi tavsiye ederiz.

Oyunu indirmek için izlemeniz gereken adımlar ise şöyle:

Adım 1: Android cihazınızda Google Play Store‘u açın ve arama kısmına Minecraft yazın.

Adım 2: Karşınıza deneme sürümü ve ücretli olmak üzere iki farklı Minecraft oyunu çıkacaktır. Buradan sizin için hangisi uygunsa indirebilirsiniz. Deneme sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ancak oyunun tüm imkanlarından faydalanamazsınız. Dilerseniz, ücretli olan versiyonu 68.99 lira ödeyerek hızlı şekilde indirebilirsiniz.

Adım 3: Ücretli olan sürümü satın almak isterseniz, Google hesabınızda kayıtlı olan kredi veya banka kartını kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz Google Play hediye kartı veya promosyon kodunuz varsa oyunu indirmek için kullanabilirsiniz.

Minecraft, 2020 yılı itibariyle 600 milyonun üzerindeki oyuncu sayısıyla rekor kırdı.

Adım 4: Tüm işlemleri tamamladığınız takdirde Minecraft, kısa süre içerisinde Android cihazınıza inmiş olacaktır.

Minecraft APK denince akla ilk gelen şüphesiz oyunu çeşitli internet sitelerinden ücretsiz olarak indirmek geliyor. Bu yöntemi asla tavsiye etmiyoruz. Tercih size kalmış. Ancak Android cihazınıza bu dosyaların indirilmesi durumunda çeşitli tehlikelere maruz kalabilirsiniz. Bu yüzden oyunu güvenilir ve resmi platformlardan indirmek her zaman daha sağlıklıdır.

APK uzantılı dosyaları dışardan indirmek zararlı mıdır?

Google Play Store gibi uygulama mağazaları üzerinde bulunan bütün uygulamalar ve oyunlar, çeşitli güvenlik kontrollerinden geçer. Yani ‘güvenilir olarak’ kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bu nedenle bir uygulama indirmek isterseniz, ilk olarak Google Play Store gibi uygulama mağazalarını tercih etmenizi öneririz.

Ülkemiz de dahil olmak üzere tüm Dünya’da APK uzantılı dosyalar genellikle, Google Play Store gibi uygulama mağazalarında ücretli olarak satılan uygulamalara ücretsiz olarak sahip olmak için indiriliyor. Ücretli uygulama üzerinde sahibinden izinsiz değişiklikler yapıp, ücretli ya da ücretsiz kullanıcılara sunanlara ‘korsan’ deniliyor.

Kaynağı nereden geldiği bilinmeyen çoğu APK uygulaması, herhangi bir güvenlik kontrolünden geçmez. Bu uygulamalar, akıllı telefonunuz için ciddi bir potansiyel tehlike barındırır. Bu nedenle akıllı telefonunuzda her zaman bir Anti-virüs programı bulundurmanız uygun olacaktır.

Korsan APK uygulamalarından kesinlikle uzak durmanızı öneririz. Çünkü bu tür uygulamaları indirdiğinizde akıllı telefonunuzda ciddi tehlikeler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Örneğin hiçbir oyun veya VPN uygulaması, APK olarak yüklenirken sizin rehberinize veya kameranıza erişim istemez. Eğer indirmiş olduğunuz APK uygulamalar, sizden alakasız erişim isteklerinde bulunuyorsa kesinlikle uzak durun. 

Yorum Yap

Yorum Yap