1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Milyonluk Aboneli Analist: SEC Bu Altcoin’leri Hedefliyor! Eylül’de…

Milyonluk Aboneli Analist: SEC Bu Altcoin’leri Hedefliyor! Eylül’de…


Düzenleyiciler kripto paralar için geliyor ve SEC artık Bitcoin (BTC) hariç neredeyse her kripto para ünitesini hedefliyor. Coin Bureau’dan milyonluk aboneli analist Mike Jenkins, SEC’in hedefleyebileceği mevcut düzenleyici durum ve altcoin projeleri hakkında paylaşımlarda bulunuyor.

SEC ve kripto para ünitesi düzenlemeleri

Menkul Değerler ve Borsa Kurulu yahut SEC, 1934’te Büyük Buhran’a neden olan 1929 Wall Street Çöküşüne cevap olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan bir devlet kurumudur. Mike Jenkins’e nazaran, “Doğal olarak, SEC’in hedefi, bu türlü bir kazanın tekrar olmasını önlemeye yardımcı olmaktır.” SEC beş komite üyesi tarafından yönetilmektedir.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere bunlardan biri, öteki şeylerin yanı sıra SEC’in fiili sözcüsü olarak hareket eden lider rolünü üstleniyor. Beş bireyden şimdilik yalnızca Elad Roisman, Hester Pierce ve Gary Gensler (SEC başkanı) kripto para ünitesi hakkında yorum yaptı. Hem Elad hem de Hester bölüm hakkında olumlu görüşlere sahip. Analiste nazaran, Aspen Güvenlik Forumu tarafından düzenlenen çevrimiçi bir aktiflikte Gary Gensler, birden fazla kripto para ünitesinin düzenlenmesi gerektiğini ve sabit paralara yani stablecoin’lere ve DeFi’ye özel değer verdiğini belirtti.

SEC hangi altcoin projelerini, ne vakit hedefleyecek?

Mike Jenkins, düzgün haberin, SEC’in yakın vakitte kripto para ünitelerine yani altcoin projelerine çok fazla baskı yapmasının mümkün olmadığını öne sürüyor: Bunun nedeni, şu anda çok kapsamlı yaptırım aksiyonlarında bulunma hakkına yahut kaynaklara sahip olmaması. Lakin analist, siyasetçiler Eylül ortasında tatilden döndüklerinde bunun değişeceğini söylüyor.

Mike Jenkins ayrıyeten buradaki sıkıntıya da işaret ediyor ve hangi altcoin projelerinin sorun yaşayacağına dikkat çekiyor. SEC analiste nazaran, bankalarla rekabet eden rastgele bir kripto para ünitesini ve projeyi maksat alacak üzere görünüyor. Bu analiste nazaran, DeFi altcoinleri, kripto CeFi, sabit paralar ve daha fazlasının SEC’in radarında olduğu manasına gelir.

Yorum Yap

Yorum Yap