1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Milyon Dolarlık Ponzi Şemasının Lideri ABD’de Tutuklandı

Milyon Dolarlık Ponzi Şemasının Lideri ABD’de Tutuklandı

milyon-dolarlik-ponzi-semasinin-lideri-abdde-tutuklandi-iGZMtJtB

ABD Adalet Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada “Coin Signals” isimli ponzi şamasının önderi Jeremy Spence’in Rhode Island’da tutulandığı duyuruldu.

Kendini kripto para trader’ı olarak tanıtan Jeremy Spence, uydurma süreçlerle devasa karlar açıklayarak müşterilerinin inancını kazanmayı başarmış ve bu sayede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştı. Toplamda 170 müşterisini 5 milyon dolara yakın ziyana uğratan ponzi şeması önderi kısa bir mühlet evvel yakayı ele verdi.

Ponzi şemalarının çabucak hemen hepsinin tabiatında olduğu üzere yeni kullanıcılardan elde ettiği geliri eski kullanıcılarına kâr olarak dağıtan Jeremy Spence bu biçimde insanları kandırmayı başardı. Jeremy Spence, 2018 yılının Ocak ayında %148’lik devasa yarar açıkladığında bile aslında çok büyük bir zararın üstünde oturuyordu.

Manhattan ABD Savcısı Audrey Strauss, yatırımcıların gerçek olamayacak kadar uygun görünen teklifler karşısında dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Jeremy Spence, 2018 yılının Aralık ayında “sahte kripto para hedge fonu işletmek” hatasından kripto para odaklı hukuk firması Silver Miller tarafından dava edilmişti.

Yorum Yap

Yorum Yap