1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Microsoft’ta Epic Games’i Desteklediğini Açıkladı

Microsoft’ta Epic Games’i Desteklediğini Açıkladı


Xbox işvereni Phil Spencer geçtiğimiz günlerde Microsoft’un Epic’i desteklemek için bir açıklama yaptığını ve şirketin Apple’ın görüntü oyunu yayınlama yapısını kamuya açık olarak desteklemediğini duyurdu.

Spencer, açıklamaıy Twitter’da yaptı ve açıklamanın tamamına bir irtibat da ekledi. Aşağıdaki tweetine göz atabilirsiniz.

 

Spencer, “Bugün Epci’in Unreal Engine için Apple SDK’ya erişimi sürdürme talebini desteklemek için bir açıklama yaptık.” dedi. “Epic’in en son Apple teknolojisine erişimesini sağlamak, oyun geliştiricileri ve oyuncular için hakikat şey.” 

Temaslı açıklama daha detaylı bir halde durumu özetliyor ve Microsoft’un Epic’i halka açık olarak destekleme kararını açıklıyor.

“Epic Games’in Unreal Engine’i, Microsoft dahil olmak üzere çok sayıda oyun geliştiricisi için kritik bir teknolojidir.” yazıyor. Ayrıyeten, birçok bağımsız oyun stüdyosunun kendi motorlarını inşa edecek kaynaklardan mahrum olması ve büsbütün üçüncü taraf yazılımlara yönelmek zorunda olması meselesini da gündeme getiriyor.

“Sonuç olarak, Epic’in Unreal Engine’ı, oyun geliştiricileri için mevcut olan en tanınan üçüncü taraf oyun motorlarından biridir ve Microsoft’un görüşüne nazaran, içerik oluşturucuları Unreal Engine kadar çok özellik ve fonksiyonellik ile lisanslayabileceği çok az seçenek vardır.” açıklaması yapıldı


“Epic Games’in Apple’ın SDK’sına ve öbür geliştirme araçlarına erişiminin engellenmesi, Epic’in iOS ve macOS’ta Unreal Engine’ı desteklemesini engelleyecek ve Unreal Engine ile oyun geliştiren stüdyoları epey derinden etkileyecektir.

“iOS, taşınabilir oyunlar için büyük ve büyüyen bir pazar olduğu için, Apple’ın Unreal Engine’in iOS’u destekleme yeteneğini durdurması, Microsoft ve başka oyun geliştiricilerinin yeni oyunlar için bir motor seçimi konusunda gelecekteki kararlarında Unreal Engine için kıymetli bir dezavantaj olacak.”

Açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap