1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Microsoft Flight Simulator 2020 Konsollara Geliyor

Microsoft Flight Simulator 2020 Konsollara Geliyor


Microsoft Flight Simulator 2020’in geliştirici şirketine nazaran oyun yakında konsollara da gelecek.

18 Ağustos tarihinde PC platformu için piyasaya sürülen oyun, tanınan uçuş simülatörünün 1982’deki birinci sürümüne dayanan uzun bir sürüm serisinin en sonuncusu. Oyun, gerçekçiliği ve kapsamı nedeniyle grafikleri ve işlemcileri zorlamasıyla biliniyor.

Birkaç ay evvel, Xbox lideri Phil Spencer, oyunun Xbox Series X’te piyasaya sürülmesinin hedeflendiğini söyledi, fakat bundan sonra pek konuşulmadı. Artık, Microsoft Flight Simulator lideri Jörg Neumann, oyunun sahiden de konsollar için geliştirildiğini söyledi.

“Kendimizi Xbox’ta bulunmak için bu yola adadık, bunu gerçekleştirmek için hakikaten çok çalışıyoruz. Şimdi bir vakit çizelgemiz yok, lakin tüm süratimiz ile çalışıyoruz. Zira bunun kıymetli olduğunu biliyoruz.” dedi.

Oyunu hem Xbox One hem de Xbox Seriex X konsoluna getirme planları var ve Neumann, şirketin tma da bu şey için çok fazla talep aldığını söyledi. Oyunun aslında bir Xbox denetleyicisiyle çalıştığını ve kontrollerin “tamamen denetim edilebilir” olacağını söyledi.

Flight Simulator, oyun dünyasında en uzun müddettir devam eden simülatör serilerinden biridir. Oyun, Bing, topografik haritalar ve yapay zeka kombinasyonu ile dünyanın eksiksiz bir 3D modelini kullanıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap