1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Metro Exodus’un Steam’e Tekrar Çıkış Tarihi Onaylandı

Metro Exodus’un Steam’e Tekrar Çıkış Tarihi Onaylandı


Epic Games’in ezeli rakibi olan Steam, oyunun yayınlanmasından sonra bir yıl boyunca sabırlı olmak zorunda kalmıştı.

Metro Exodus‘un PC versiyonunun geçen yıl Steam’de yayınlanmasını beklemeye karar veren Metro hayranlarının bekleyişleri yavaş yavaş sona eriyor. Geliştiriciler Twitter üzerinden oyunun önümüzdeki hafta, yani 15 Şubat‘ta gece yarısından çabucak sonra Valve’in mağazasında tekrar satışa sunulacağını bildirdi.

Geliştiriciler serinin hayranlarına “tutku ve sabırları” için teşekkür etmeyi de unutmadılar. PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da geçen yıl 15 Şubat’ta piyasaya sürülen oyun, oyuncular oyunun piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra, PC sürümü sadece Epic Games Store’da olacaktı. Dmitry Glukhovsky‘nin kendisi (Metro üçlemesinin yazarı) karışıklık için özür diledi ve oyunun yayıncısını, yani Deep Silver’ı, onları yanlış yönlendirdiği için suçladı. Lakin, oyun Steam mağazasından kaldırılmadan evvel yaklaşık 200 bin kişi oyunu satın almayı başarmıştı.

Ayrıyeten Steam’e dönüşünden dört gün evvel Sam’s Story isimli ikinci bir ek paket alacak. Son olarak Metro Exodus’un, piyasaya sürüldükten uzun müddet sonra Valve’in mağazasında tekrar çıkacak tek oyun olmadığını belirtmekte yarar var. Ayrıyeten Salı günü, Fallout 76‘nın Nisan ayında Wastelanders isimli büyük bir güncellemeyle birlikte Steam platformunda çıkacağını öğrendik.

Yorum Yap

Yorum Yap