1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Malezyalı genç Instagram anketi sonrası intihar etti!

Malezyalı genç Instagram anketi sonrası intihar etti!


Instagram‘ın kıssalar üzerinde kullanıma sunduğu ‘anket‘ özelliği kullanıcıların, takipçilerinden fikir alması konusunda hayli yardımcı olabiliyor. Malezyalı 16 yaşındaki bir genç kız ise, anket özelliğini daha farklı bir biçimde kullandı. Malezyalı genç açtığı Instagram anketi sonrasında intihar etti.

Malezyalı genç açtığı Instagram anketi sonrasında intihar etti!

Malezya’da gerçekleşen olayda 16 yaşında genç bir kız Instagram üzerinde başlattığı ankette, takipçilerinden değerli bir karar vermesinde yardımcı olmalarını istedi. ‘Gerçekten değerli, karar vermeme yardım edin. Ö/Y’ biçiminde yazının altında ‘öl‘ ve ‘yaşa‘ seçeneklerine yer veren kız, bu ankete nazaran hareket edeceğinin de izlenimlerini veriyordu.

Malezya basınının aktardığı bilgilere nazaran genç kızın anketinde yüzde 69 oranında ‘öl’ seçeneğinin tercih edildiği belirtildi. Anketin sona ermesinden kısa bir müddet sonra genç kız hayatına son verdi. Yetkililer intiharın gerisinde diğer bir neden olup olmadığını anlamak için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Politikler, anket sonuçlarının ‘yaşa’ seçeneğinde yükte olması durumunda bu durumun gerçekleşip, gerçekleşmeyeceğini sorgularken, ankette ‘öl’ seçeneğine oy kullanan şahıslar hakkında yasal süreç başlatılabileceğinin de işaretini verdiler. Bu bireyler ‘çocuğu intihara tahrik‘ kabahatinden 20 yıla kadar mahpus ile cezalandırılabilir.

Siz hususla alakalı ne düşünüyorsunuz? Anketteki oylar genç kızın hayatını etkilemiş olabilir mi?

Yorum Yap

Yorum Yap