1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Litecoin (LTC) Kurucusuna Göre NFT’lerin Değeri Düşecek

Litecoin (LTC) Kurucusuna Göre NFT’lerin Değeri Düşecek

litecoin-ltc-kurucusuna-gore-nftlerin-degeri-dusecek-6H4WrTXl

NFT’ler kripto para dünyasını birkaç haftadır işgal ediyor. Fakat tüm deneyimli yatırımcılar bu mevzuda hala ikna olmadı.

NFT Nedir?

Eşsiz tokenlar (NFT) konusunda hiçbir şey bilmiyorsanız yalnız değilsiniz. Hala bu mevzuda bilinmeyen pek çok nokta var. Birçok kişi ya çok pahalı olduğunu savunuyor, ya da yeni bir cephe açacağı konusunda tartışıyor.

Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee, elindeki NFT’leri satmadı. Bilmeyenler için, NFT’ler oyunlar, sanat ya da gayrimenkuller için büsbütün eşsiz bedeller olarak biliniyor.

“NFT’ler hakkındaki sorun, arzının hudutlu olmaması. Sınırsız token yaratılabilir ve bir maliyeti yoktur. ayrıyeten, sanat eserlerine nazaran oluşturulması daha kolay.

Tabi, Justin Roiland’ın NFT’leri eşsiz ve çok hoş. Lakin binlerce sanatçıyı kendi NFT’lerini oluşturmasını ne engelliyor?”

Litecoin kurucusu, gerçek sanatın maliyetinin olduğunu, harcadıkları paranın, vaktin ve emeğin iş ispatı olduğunu, ve anca sonlu sayıda yaratılabildiklerini anlattı.

“Kıstaslar kıtlık yaratır ve kıymetinin yüksek olmasını sağlar.”

Lakin Lee’ye nazaran NFT piyasası bu özellikten faydalanmıyor.

“Özellikle NFT oluşturmadaki sıfıra yakın maliyet, sanatkarların bu piyasaya taşmasındaki sebep olacak. Arz talebi geçecek ve fiyatlar düşecek.”

Lee’nin NFT’si OpenSea’de

Attığı son tweet’lere karşın, NFT alanı ona nazaran dijital sanat değil. Açıklamalarına NFT oluşturmanın hem iş hem de bedel bulundurduğunu, lakin NFT’lerin sanat pahası taşımadığını açıkladı.

“NFT oluşturmanın maliyeti çok ucuz.”

Piyasa spekülatörleri, birkaç haftadır dijital sanat dalına giriyor. Bilgilere nazaran, geçen ay 20 milyon dolarlık süreç gerçekleşti.

Aksinin kanıtlanmasını isteyen Lee, Twitter profil fotoğrafını OpenSea’den satışa sundu. Şu ana kadar kullanıcılar, Lee’nin resmi için 1 ETH kıymet biçti.

Yorum Yap

Yorum Yap