1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. League of Legends Dünya Şampiyonası’nın Başlayacağı Tarih Belli Oldu

League of Legends Dünya Şampiyonası’nın Başlayacağı Tarih Belli Oldu


 Riot Games tarafından geliştirilen dünyanın en çok oynanan E-spor oyunu League of Legends, 27 Ekim 2009 tarihinde PC platformu için geliştirici grup tarafından yayınlandı.   Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients’e benzerliği ile öne çıkması belkide oyunu buralara kadar getieren en kıymetli ayrıntılardan biri. 


 COVID-19 pandemisi nedeniyle birçok aktifliğin ertelendiği geçtiğimiz günlerde oyunseverleri hayal kırıklığına düşürmüştü. League of Legends’ın dedüzenleyecek olacağı dnyanın en büyük E-spor’larından biri League of Legends Dünya Şampiyonası’da ertelenen dev etkinliklerden birisiydi. Aktiflik sorumluları League of Legends Dünya Şampiyonası’nın ertelenmesinin akabinde oyuncuların turnuvaya kendi aygıtlarından katılabilme ihitimalini düşünerek plan oluşturmak istemesini hakikat bulmadı. 

 League of Legends Dünya Şampiyonası’nın 25 Eylül’de başlayıp 31 Ekim’de son bulacağı düşünülüyor. Dünyanın en büyük E-spor etkinliklerinden biri olan  League of Legends Dünya Şampiyonası, seyircili mi seyircisiz mi olacağı merak konusu.

Yorum Yap

Yorum Yap