1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Kışın Hayat Kurtaran 3 İlginç Giyilebilir Teknoloji Ürünü

Kışın Hayat Kurtaran 3 İlginç Giyilebilir Teknoloji Ürünü

kisin-hayat-kurtaran-3-ilginc-giyilebilir-teknoloji-urunu-HsZQdX9j

Her geçen gün hayatımıza daha fazla dahil olan “giyilebilir teknoloji” kavramı; sanal gerçeklik gözlükleri, akıllı saatler ve aktivite bileklikleri üzere bedenimize giyebileceğimiz her türlü elektronik temelli cihaz ya da öbür elektronik aygıtlar ile etkileşim kurabilen objeler halinde hayli geniş bir tanıma sahip. Bilinen örneklerinin ötesinde, gelecekte çok daha geniş bir uygulama alanına sahip olması beklenen giyilebilir teknoloji eserleri, “akıllı giysi” formunda elbise dolaplarımıza kadar girmiş durumda. Güçlü kış koşullarını sizler için daha yaşanabilir hale getiren üç akıllı giysi ürününü derledik.

Hi-Call Bluetooth Kulaklıklı Akıllı Eldiven

Telefonunuzu cebinizden çıkartmadan sesli görüşmeler yapmanıza müsaade veren Hi-Call eldiven, başparmak kısmında kapalı bir hoparlör ve bilek kısmında bir mikrofona sahiptir. Akıllı telefonlara kablosuz olarak, Bluetooth takviyesi sayesinde bağlanan Hi-Call akıllı eldivenin üzerindeki denetim butonları sayesinde gelen çağrıyı direkt cevaplayabilir ya da reddedebilirsiniz. Ayrıyeten Hi-Call eldivenin parmak kısımlarındaki dokunmatik ekran etkileşimine müsaade veren özel doku sayesinde akıllı telefonlarınızı eldiveninizi çıkartmadan kullanabilirsiniz.

iHAT Bluetooth Kulaklıklı Akıllı Bere

Kış günlerinin vazgeçilmez aksesuarı olan bereler ile Bluetooth dayanaklı kulaklık teknolojisini bir ortaya getiren iHAT Akıllı Bere, klasik örneklerinden farklı olarak iki adet bilinmeyen kulaklık ve mikrofona sahiptir. Çift kulaklık formunda müzik dinlemenin yanı sıra sesli görüşmeler de yapmanıza imkan tanıyan iHAT Akıllı Bere’nin üzerindeki denetim butonları ile ses açma – kapama, davet cevaplama ya da reddetme üzere işlevleri kolay kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Xiaomi Mi Dokunmatik Ekran Eldiveni

Ülkemizde daha çok fiyat performans eseri akıllı telefonları ile tanınan olan Pekin merkezli teknoloji devi Xiaomi, aslında Çin’in ulusal markası olarak çabucak her alanda tasarladığı “akıllı” konseptli eserleri ile hayal gücümüzü zorluyor. Hem şık hem de her türlü dokunmatik ekran ile epey hassas bir halde etkileşim kurabilen Mi eldiven, günümüz kış kaidelerinin en büyük külfetlerinden birisi olan eldivenli telefon kullanım meselesini ortadan kaldırıyor. Her elin üç parmağı için uygulanan özel doku, kapasitif ekranlı tüm taşınabilir aygıtlarda epeyce hassas ekran etkileşimi sağlıyor.

Bilhassa kışın işinize yarayacak üç akıllı giysi eserini sizin için derledik, şayet üsttekiler sizi kesmediyse daha fazlası için buradaki ilişkiyi takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap