1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Kaldırılan Facebook özelliği yeniden etkinleştiriliyor

Kaldırılan Facebook özelliği yeniden etkinleştiriliyor


Facebook herkese açık paylaşım özelliği, geçtiğimiz yıl 50 milyon kişinin Facebook hesabına ziyan verdi. Akabinde Eylül ayında devre dışı bırakılan bu özellik, birçok kullanıcıyı üzdü. Bilhassa daha fazla arkadaş ekleyemeyen tanınan beşerler bu özelliğin kaldırılmasından olumsuz etkinlendi.

Facebook herkese açık paylaşım özelliğini tekrardan kullanıma sundu

Şirket yeni kararını almadan evvel tehlike içinde olan hesapların güvenliğini denetim altına aldı. Daha sonrasında bu özelliği tekrar kullanıma sundu.

Tehlike içerisinde olan bütün hesapların güvenliğinin sağlanmasının akabinde Facebook, herkese açık paylaşım özelliğini tekrardan kullanıma sundu. Resmi blog sitesinde, “Gerekli güvenlik incelemelerini tamamladık. Bireylerin profilini ve paylaşımlarını arkadaşları dışında bütün şahıslara açma özelliğini yine etkinleştirdik. Bu sürüm güvenlik sorunları yaşanmadan evvel yalnızca arkadaşlar özelliğinden çok daha popülerdi.”açıklamasında bulundu.

Tekrar kullanıma açılan özellik şimdiden herkes için faal değil. Ne vakit tüm kullanıcılara sunulacağı da şimdi bilinmiyor. Fakat kısa bir müddet içerisinde tüm kullanıcıların bu özellikten tekrar faydalanmaları bekleniyor. Böylelikle Facebook, eski popüleritesini biraz da olsa yakalayabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap