1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Joseph Staten, Halo Infinite’in Geliştirme Ekibine Katıldı

Joseph Staten, Halo Infinite’in Geliştirme Ekibine Katıldı


Halo Infinite’ın geliştiricisi, serinin özgün yaratıcılarından birinin yardımını almaya karar verdi.

Microsoft, raporların akabinde Joseph State’in Halo Infinite geliştiricisi 343 Industries’e katıldığını duyurdu. State, son yıllarda Microsoft ile birlikte birçok proje üzerinde çalıştı. Lakin birebir vakitte Bungie’deki Halo’nun yepyeni yaratıcılarından biri. Yepyeni Halo oyunlarının geliştirilmesine, yazma ve dünya kurma üzere çeşitli bahislerde katkıda bulundu. Staten, stüdyonun Microsoft ile ayrılmasının akabinde Bungie’de çalışmaya devam etti, Destiny’nin takımında yer aldı, lakin oyun yayınlanmadan çabucak evvel ayrıldı.

Staten, oyunun kampanya kısmını düzenleyecek ve oyun bitene kadar grupla birlikte çalışacak.


Bu hafta açıklanan tek şey State gelişmesi olmadı. Halo: The Master Chief Collection’da yayıncılık misyonlarını üstlenen Pierre Hintze, artık Halo Infinite’in fiyatsız oynanabilen çok oyunculu moduna liderlik edecek.

Bloomberg’e nazaran Staten ve Hintze, stüdyo lideri Chris Lee ile birlikte çalışacak ve Microsoft yöneticisi Bonnie Ross’a rapor verecek. Halo Infinite’ın 2021’e ertelenme kararının arından birçok oyuncu oyunun 2022’ye de ertelenebileceğini düşünmeye başladı. Fakat geçtiğimiz günlerde stüdyo bu türlü bir durumun kelam konusunu olmayacağını duyurdu.

Yorum Yap

Yorum Yap