1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. İşte Ağustos’ta Yıldızı Parlayacak 5 DeFi Altcoin’i

İşte Ağustos’ta Yıldızı Parlayacak 5 DeFi Altcoin’i


Bu 5 DeFi projesi, Ağustos ayına planlanmış farklı gelişmelere sahip. Bu yükseltmelerin ve duyuruların fiyata olumlu tesirleri olabilir. Süratli bir biçimde, Ağustos ayının yıldızı olabilecek 5 altcoin projesini inceliyoruz…

DeFi token Algorand (ALGO) ve Balancer paydaşlığı

Klâsik ve merkezi olmayan finans kesimlerinin değişimini hızlandırmayı amaçlayan Algorand, ilgilendiği alanda olduğu üzere merkezsiz bir Blokchain’dir. Maksatlarına ulaşmak için farklı finansal eserlerin ve protokollerin oluşturulmasını sağlar. Bu ortada ALGO, piyasaya sürülen birinci PoS protokolüdür. Teknolojisi, daha süratli süreçler ve düşük maliyetler sağlamayı amaçlamaktadır. Tıpkı vakitte tabiat dostudur ve birinci faaliyetini Algorand Mainnet üzerinde gerçekleştirmiştir.

Sıcak bir gelişme olarak, bir otomatikleştirilmiş bir portföy yöneticisi olan Balancer, Ağustos ayında Algorand’a sunulacak. Bu, borsaların tüm Algorand varlıklarıyla serbestçe ticaret çiftleri oluşturmasına müsaade verecektir. Teknik kısımda ise ALGO, 17 Nisan’dan beri azalan bir takoz içinde süreç görüyor ve formasyonun sonuna yaklaşıyor. Kama bir yükseliş formasyonudur. Ayrıyeten, MACD yükseliş eğilimi yarattı. Son olarak, ALGO’nun 10 milyar sabit arzı vardır ve 2030 yılına kadar büsbütün dağıtılacaktır

Chainlink (LINK)

Chainlink, farklı Blockchain’lerin birbirleriyle inançlı bir formda etkileşime girmesini sağlar. Bunu, akıllı kontratlar için muteber girdiler ve çıktılar sağlayan merkezi olmayan oracle’ler aracılığıyla yapar. Chainlink Blokchain’in geliştiricileri, node operatörleri, araştırmacılar ve daha fazlasından oluşan açık kaynaklı bir topluluk tarafından yönetilmektedir. İştirakçilerinin kendi node’lerini çalıştırması ve/veya bilgilerini ve API’lerini akıllı kontrat geliştiricilerine satması mümkündür.

Bu ortada, Chainlink Akıllı kontrat tepesi geçtiğimiz saatlerde gerçekleşti. Akıllı mukaveleler açısından yılın en büyük aktifliği olduğuna inanılıyor. İçinde Chainlink laboratuvarlarının baş bilimcisi Ari Juels açılış konuşmacısı olacak. Teknik kısımda, 22 Temmuz’da LINK, 27 Mayıs’tan beri var olan alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Şu anda 20 dolarlık direnç alanından çıkmaya çalışıyor. Günlük vakit dilimindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

DeFi Kava Swap’ın mainnet’i 12 Ağustos’ta başlıyor

KAVA, tanınan bir DeFi borç verme platformudur. Kullanıcılarının getiri elde etmek için kripto para yatırmalarını sağlar. Buna ek olarak, öbür kredi platformlarına nazaran eşsiz özelliklerinden biri olan cross-chain kripto para ünitelerini dayanaklar. Ayrıyeten, kullanıcıları daha fazla direkt ödül kazanmak için kendi stake node’larını çalıştırmakla yükümlüdür.

Ek olarak, Kava Swap’ın mainnet’i 12 Ağustos’ta başlayacak. Bu yapıldıktan sonra, bir dizi yönetişim teklifi oluşturulabilecek. Kullanıma sunmanın güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak için mainnet’in özellikleri teğe bir açılacak. Teknik kısımda, KAVA, alçalan bir direnç çizgisinden çıkış yaptı ve 4.95 dolarlık yatay direnç alanının üzerine çıktı. Bir sonraki direnci 6.70 dolarda bulunuyor. LINK’e misal biçimde, günlük vakit dilimindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

Aave (AAVE) CEO’su akıllı mukavele tepesinde ana konuşmacılardan biri olacak

Likiditeye odaklı merkezi olmayan bir protokol olan Aave, iştirakçilerin hem borçlanmasına hemde borç vermesine imkan tanımaktadır. Birincisi, varlıkları ödünç almak için farklı özellikler kullanabilirken, ikincisi likidite sağlayıcıları olarak faiz kazanabilir. Protokolün mahallî token’i AAVE’dir. Daha düşük fiyatlar sağlamanın yanı sıra, kırıcılara değişikliklerde kelam hakkı da tanımaktadır. Bu ortada, geçtiğimiz saatlerde, AAVE’nin CEO’su ve Kurucusu Stani Kulechov, akıllı mukavele doruğunda ana konuşmacılardan biri olacak.

Teknik kısımda, AAVE fiyatı, oluşan üçlü taban formasyonundan sonra, 30 Haziran’da alçalan bir direnç çizgisinden ayrıldı.  Başlangıçta 310 dolarlık direnç alanı tarafından reddedildikten sonra, 31 Temmuz’da seviyeyi geri kazanmayı başardı. Doğrulamada başarılı olursa takviye olarak, bir sonraki direnç alanı, 0,618 Fib geri çekilme direnç düzeyi olan 476 dolar olacak. Ek olarak, günlük vakit dilimindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

TrueFi (TRU)

Aave’ye benzeri biçimde TrueFi, uygun yıllık getiriler sağlayan likidite havuzları oluşturmaya odaklanan merkezi olmayan bir protokoldür. Protokolün lokal token’i TRU’dur. Sahiplerinin likidite sağlayıcılarına kredi notu vermelerini sağlar. Projenin 2021 Ağustos’ta başlayan yol haritası şu biçimde:

  1. İsteğe bağlı ERC20 token’leri için takviye eklenecek.
  2. Lending pools, kredi ve kredi limiti token’lerine likidite sağlayabilecek.
  3. Başka protokoller, kredi ve kredi limiti fon yaratmaya katılabilecek.

Teknik kısımda TRU, 20 Temmuz’da ATL 0.1134 dolara geriledi. Çok sayıda yükseliş farklılığı olsa da, token şimdi üst gerçek bir hareket başlatmadı. TRU, şu anda 0.4741 dolardan süreç görüyor ve gün içinde %7.65 geriledi.

Yorum Yap

Yorum Yap