1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iPhone XI’in Renderları, Tanıtımdan Aylar Önce Ortaya Çıktı

iPhone XI’in Renderları, Tanıtımdan Aylar Önce Ortaya Çıktı

iphone-xiin-renderlari-tanitimdan-aylar-once-ortaya-cikti-XwWvzYht

İmajlar, yeni iPhone'un son derece tanıdık bir ön panele sahip olacağını gösteriyor. Yeni jenerasyon iPhone'lar, eskisi üzere bir çerçeve ile geniş bir OLED ekran ve çentikle birlikte satışa sunulacak.

iPhone XI, tanıdık bir görünüme sahip olacak

Geçtiğimiz aylarda birçok söylenti ve habere nazaran Apple'ın bir sonraki amiral gemilerinin daha küçük bir çentiğe sahip olacağı bekleniyordu. Fakat bu manzaralara nazaran Apple, neredeyse birebir ön panel dizaynını üçüncü yılında tekrar kullanacağa benziyor.

Argümana nazaran çentik boyutunda hafif bir küçülme, çerçevelerde de incelme olacaktı. Değişiklik olup olmadığı konusunda emin değiliz zira görüntüde açıkça görüldüğü üzere değişiklikler epeyce minimal ve neredeyse ayırt bile edilemeyecek düzeyde.

iPhone XI, iPhone X ve XS'de olduğu üzere 5,8 inçlik bir ekrana sahip olacak. Bütün özellikleri iPhone XI ile tıpkı olması beklenen iPhone XI Max, yalnızca 6,5 inçlik ekran boyutuyla farklılık gösterecek.

Üç sensörlü art kamera

iPhone XI, değişik bir kamera dizaynıyla birlikte satışa sunulacak. Art panelin sol üst köşesine yerleştirilecek üç sensörün sol tarafında bulunan iki tanesi, ana kamera ve telefoto sensörü olacak. Her ikisinin de 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olması bekleniyor.

Sağ taraftaki sensör ise Galaxy S10, LG V40 ThinQ ve Huawei P30 Pro'da olduğu üzere üstün geniş açılı olacak. Onun da 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olması bekleniyor.

İmgelere nazaran aygıt, lightning konnektörüne sahip olacak

iPhone XI, USB-C portundan çok lightning konnektörüne sahip olacak üzere görünüyor. Daha evvelki söylentilere nazaran aygıtın USB-C portuna sahip olacağı bekleniyordu.

Bunun yanı sıra aygıt, 3.189 mAh ile 3.322 mAh ortasında bir batarya kapasitesine sahip olacak. Bu, aygıtın gözle görülebilir bir formda daha kalın olacağı manasına geliyor ancak sağlanan bilgilere nazaran yeni telefonun kalınlığı 0,1 mm artacak.

Yeni jenerasyon amiral gemisi iPhone'un sessiz tuşunda da değişiklik olacağı görülüyor. Yeni aygıttaki sessize alma tuşunun yatay değil, yan çerçeveden dikey bir şekilde kaydırılacağı ve yuvarlak olacağı görülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap