1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram hikayeleri için yeni özellik yolda!

Instagram hikayeleri için yeni özellik yolda!


Facebook’un son vakitlerde birtakım değişim sinyalleri verdiği güncellemelerine son olarak Instagram Hikayeleri eklendi. Akış sayfasında dorukta yer alan Kıssaların yeri değiştirildi.

Instagram Öyküleri hangi değişiklikleri içeriyor?

Instagram’ın Keşfet kısmı, halihazırda takip ettiğiniz hesapların dışında yeni içerikler bulmak için eksiksiz bir alan olarak nitelendiriliyor. İstatistiklere nazaran her ay Instagram’da hesapların yüzde 50’sinden fazlası tarafından Keşfet kullanılıyor. Bu durum karşısında Facebook bugün Keşfet kısmı için yeni dizaynlarını duyurdu. Ayrıyeten, kullanıcıların görüntüleri, fotoğrafları, eserleri ve ilgi alanlarıyla alakalı öyküleri keşfetmelerini kolaylaştırmak maksadıyla hazırlanan en son geliştirme olarak Keşfet ve Öyküler birleştirildi.

Keşfet kısmında bundan bu türlü yiyecek, seyahat üzere ilgi alanlarınızı temel alan hususların yanı sıra IGTV ve Alışveriş’e  de kısayollar eklendiğini ve yeni bir gezinti çubuğunun olduğunu göreceksiniz.

IGTV ve Alışveriş tecrübeleri de daha sürükleyici hale getirildi. Her gün 500 milyondan fazla insan bu özelliği kullandığı için Instagram’da paylaşımlarında hayli tanınan halde. Yeniden tasarlanan görsel kutucukları, Öyküler özelliğine sahip olacak ve eski halindeyken içeriği ilgi alanlarınıza nazaran gösterilmesini önerdiği üzere yeniden birebir metotla Hikayeler’de önerecek. Bu özellik önümüzdeki haftalarda tüm Instagram kullanıcıları için kademeli olarak yayınlanacak.

Yorum Yap

Yorum Yap