1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. IMF Twitter Üzerinden Anket Yaptı: Dijital Para Birimleri Gerçekten Para mı?

IMF Twitter Üzerinden Anket Yaptı: Dijital Para Birimleri Gerçekten Para mı?

imf-twitter-uzerinden-anket-yapti-dijital-para-birimleri-gercekten-para-mi-Kwzznjgf

Milletlerarası Para Fonu (IMF), dün akşam Twitter üzerinde bir anket oluşturdu. Ankette dijital para ünitelerinin “gerçekten para olup olmadığı” soruldu.

IMF’nin çevrimiçi anketine, şimdiye kadar 92.532 kullanıcı katıldı. Kullanıcıların %80’i dijital para ünitelerinin nitekim para olduğuna inandığını belirtirken, %20’si gerçek bir para olduğuna inanmadığını söyledi.

Her ne kadar anket şimdi kesin sonuçlara ulaşmasa da, anket sonucu ankete katılan büyük çoğunluğun dijital paraları nitekim bir para olarak gördüğünü ortaya koyuyor.

Anket yorumlarına birçok kripto para yanlısı dikkat alımlı yorumlarda bulundu. Bunlardan biri de VanEck’te dijital varlık yöneticisi olan Gabor Gurbacs oldu. Gurbacs, ankete anket ile cevap verdi ve “İtibari para üniteleri nitekim para mı?” halinde bir anket oluşturdu. Bu ankete ise, 9.469 kişi katıldı. İştirakçilerin %78.1’i “Hayır” yanıtını verdi.

Prestiji Paraların Legalliği Sorgulanıyor

Son vakitlerde prestiji paralar, bilhassa merkezi yapının imkan kıldığı çok para basımı nedeniyle tenkitlere maruz kalıyor. Koronavirüs pandemisinin sıkıntı bir duruma soktuğu hükümetler, bu zorluğu para basımı ile aşmaya çalışıyor. Bugün erken saatlerde, Biden koronavirüs teşvik paketi bağlamında 1.9 trilyon dolarlık bir yardım önerisi sundu.

Prestiji paraların tam karşısında yer alan sonlu arza sahip, sağlam bir teknoloji üzerine inşa edilmiş Bitcoin ve Ethereum üzere kripto paralar da bir para alternatifi, kıymet deposu olarak yükseliyor.

Bitcoin (BTC) Biden’ın yardım paketi açıklamasının akabinde 38.000 dolara kadar yükseldi. Yakın vakitte 31.000 dolara kadar sert bir düşüş yaşayan Bitcoin böylelikle yaklaşık %30 kıymet kazandı. Önder kripto para ünitesi yayın saati itibariyle 36.571 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap