1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. İddialara Göre Popüler Kripto Para Birimi Verge (XVG) Saldırıya Uğradı!

İddialara Göre Popüler Kripto Para Birimi Verge (XVG) Saldırıya Uğradı!

iddialara-gore-populer-kripto-para-birimi-verge-xvg-saldiriya-ugradi-w2awVceF

Zımnilik odaklı kripto para ünitesi Verge (XVG), bu Pazartesi günü yüzde 51’lik başarılı bir akının sonucu olarak 560.000 blok zincirinde tekrar yapılanma yaşadı.

CoinMetrics’ten Lucas Nuzzi, tweet atarak “Geçtiğimiz 200 günlük XVG süreç geçmişi yok oldu. Bu muhtemelen birinci 100 kripto para ünitesinde şimdiye kadar gerçekleşen en derin olay” tabirlerini kullandı.

Coinmetrics COO’su Antoine Le Calvez isimli kullanıcı yenilenen eski blok ve şimdiki blokun görsellerini iletti.

Nuzzi’nin ve Calvez’in açıklamalarının akabinde Twitter üzerinden kripto para kullanıcıları da bu taarruz hakkında bilgiler sunmaya başladı. Bir kullanıcı cüzdanının boşaldığını açıkladı.

https://twitter.com/ShitcoinSloth/status/1361402335071670272

Verge, çeşitli düzeylerde özel süreçler sunan merkezi olmayan açık kaynaklı bir kripto para ünitesidir. Bunu, kullanıcıların IP adreslerini Tor ile gizleyerek ve bâtın süreçlerden yararlanarak, kullanıcılarının coğrafik pozisyonunu belirlemeyi zorlaştırarak yapar. Verge, Nisan 2018’de Pornhub tarafından benimsenen birinci kripto para ünitesi haline geldiğinde popülerlik kazandı.

XVG takımından şimdi resmi bir açıklama gelmese de Telegram’da grupla mevzuyla ilgili tartışmaların döndüğü bildiriliyor.

https://twitter.com/etn_electroneum/status/1361421566664347650

Bir Twitter kullanıcısının paylaştığı Telegram ekran manzarasında XVG danışmanı AlexanDre, kaynağın bir çatal oluşturmak isteyen birtakım düğümlere bağlı olduğunu belirttiğini gösterdi. Ayrıca% 51’lik bir atak olmadığını da kelamlarına ekledi.

Yorum Yap

Yorum Yap