1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Huawei’nin Pop-Up Kameralı Telefonu P Smart Z Ortaya Çıktı

Huawei’nin Pop-Up Kameralı Telefonu P Smart Z Ortaya Çıktı

huaweinin-pop-up-kamerali-telefonu-p-smart-z-ortaya-cikti-JGAZhgsn

Daha evvelce ismini hiç duymadığımız ama son vakitlerde herkes tarafından bilinen bir marka olan Huawei, yaptığı yatırımlar sayesinde gündemden düşmüyor. Çerçeveleri kaldırma emeliyle denenen tasarım yollarından biri olan pop-up kamera sistemini de telefonlarına entegre etmek isteyen şirket, bunu P Smart Z ile yapacağa benziyor.

Hollanda merkezli yayın şirketi Mobielkopen'ın bildirdiğine nazaran telefon, 16 megapiksellik ve f/2,0 diyafram açıklığına sahip pop-up ön kamerasını ahizenin sol üst tarafında bulunduracak. Ön tarafta kamera olmamasından ötürü büsbütün ekrandan oluşacak olan aygıtın ekran boyutu 6,59 inç olarak söyleniyor. 19,5:9 orana sahip bu ekranın çözünürlüğü ise 2340×1080.

Telefonun sağ tarafında ses düğmeleri ve açma-kapama tuşu bulunurken alt tarafta Type-C şarj girişi ve 3,5 mm'lik kulaklık girişi de var. Dikey olarak pozisyonlandırılmış ikili art kamera sisteminde ana lens 16 megapiksel ve f/1,8 diyaframa sahipken ikincil kamera 2 megapiksel çözünürlüğünde. Art tarafta tıpkı vakitte parmak izi sensörü de bulunuyor.

Kaynak, donanım hakkında da birtakım bilgiler veriyor. Huawei'nin orta düzey işlemcisi Kirin 710'u kullanması beklenen aygıtın RAM ölçüsü 4 GB iken dahili depolaması artık standartlaşmış olan 64 GB düzeyinde. 512 GB'a kadar da SD Kart dayanağı sunacak olan P Smart Z, 4.000 mAh'lik pil ile gelecek.

Huawei, P Smart 2019 telefonuyla önemli muvaffakiyetler elde ettiği için yeni aygıtında bu ismi seçmiş olabilir. Şirketin pop-up kameralı birinci telefonunun yaklaşık 210 euro (~1.390 TL) olması bekleniyor

Yorum Yap

Yorum Yap