1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Huawei: EMUI, Günlük 470 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Huawei: EMUI, Günlük 470 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

huawei-emui-gunluk-470-milyon-kullaniciya-ulasti-JAfWDbES

Anavatanı Çin’de Android işletim sistemi üzerine inşa edilen kendi arayüzü olan EMUI üzerine bir basın aktifliği gerçekleştiren Huawei, EMUI ile ilgili değerli açıklamalarda bulundu. Şirketin tüketici iş kümesi yazılım kısmı lideri olan Wang Chenglu tarafından aktarılan bilgiye nazaran EMUI, günlük 470 milyon etkin kullanıcıya hizmet veriyor.

Son birkaç yıl içinde Huawei ve Huawei’nin alt markası olan Honor’un önemli bir halde büyümesi ve dünyanın en tanınan akıllı telefonu markalarından ikisi haline gelmesi, EMUI’ın da kullanıcı sayısını önemli formda artırdı. EMUI şu anda dünyanın 217 ülkesinde 77 farklı lisanda kullanıcılara uygun bir tecrübe sunmaya çalışıyor.

Huawei, EMUI’ın ulaştığı büyük kullanıcı kitlesini açıklarken birebir vakitte arayüz için kilometre taşı olan kimi özellikleri de hatırlattı. EMUI 5 ile ‘kolay ve basit’ arayüz tasarımı, EMUI 8.2 ile gelen GPU Turbo, EMUI 9 ile birlikte gelen Link Turbo ve EMUI 9.1 ile birlikte gelen geliştirilmiş evrak sistemi ve Huawei Ark derleyicisi bunlardan kimileri.

Yorum Yap

Yorum Yap