1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Honor MagicBook X15, Türkiye’de satışa çıktı! İşte fiyatı

Honor MagicBook X15, Türkiye’de satışa çıktı! İşte fiyatı


Geçtiğimiz yıl Huawei’in bünyesinden ayrılan Honor, ultrabook pazarına kartlarını sürmeye devam ediyor. İnce ve hafifliğin buluştuğu ultrabook cihazlar özellikle iş dünyası için birebir. Çantanıza atıp her yere götürebileceğiniz, işlerinizi yaparken sizi performansıyla tatmin edecek Honor MagicBook X15, Türkiye’de satışa çıktı. Cihazın özelliklerinden ve fiyatından bahsettik.

Honor MagicBook X15 özellikleri neler?

Honor’un Türkiye’de satışa çıkan yeni ultrabook cihazı, Intel’in 10. nesil i5 işlemcisiyle geliyor. Intel I5-10210U işlemcisini bünyesinde barındıran cihazda 8GB bellek mevcut. Ultrabook cihazlarda alışık olduğumuz üzere bu cihazda da harici bir grafik işlemci bulunmuyor. Yerleşik Intel UHD Graphics GPU ile günlük işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. 15.6 inç boyutundaki ekran yüzde 87 ekran/kasa oranında 1080p çözünürlük sunmakta. Uzun süreler ekrana bakanların gözüne daha az zarar vermek için tasarlanan düşük mavi ışıklı ekran, ekranın gözünüze zararını azaltıyor.

Ultrabook cihazlar için en çok dikkat edilen noktalardan biri kalınlık. Artık üst segment cihazlarda sadece USB-C portları olsa da bu bazen mağduriyetlere yol açıyor. Güncel giriş seviyesi bir model olan Honor MagicBook X15, bir USB portuna sahip olmasının yanı sıra USB-C portlarını da eksik etmemiş. Cihazın kenarında bir de HDMI portu olsa da kalınlığın iyi bir oranda kaldığını inkar edemeyiz. Hala standartlar kabulunde olan 3.5mm mikrofon destekli jak girişinin olması da eski kulaklıklarınızı değiştirmenize gerek bırakmıyor. 16.9mm inceliğe sahip cihaz 1.56kg gibi son derece hafif de bir ağırlığa sahip. Bu hoş detaylarla birlikte cihazdan parmak izi okuyucusu eksik edilmemiş.

Honor MagicBook X15 özellikleri arasında belki de en çok heyecanlandıran nokta şarj olmuş. Bu cihazı kutusundan çıkan 65W hızındaki şarj aletiyle yarım saat şarj ettiğinizde, cihazı yarım gün boyunca kullanabiliyorsunuz. Bu süre sizin kullanımınıza göre de değişebilse de yarım saat gibi bir sürede evden işe gidebilecek hale gelebilmek büyük bir avantaj.

Honor MagicBook X15 fiyatı

Türkiye’de ilk defa Hepsiburada üzerinde satışa çıkan Honor MagicBook X15 cihazının fiyatı 6.999 TL. Buradaki bağlantıdan ürünü satın alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap