1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Honor Magic 3 serisi için Huawei Mate 50 iddiası

Honor Magic 3 serisi için Huawei Mate 50 iddiası


Geçtiğimiz hafta karşımıza çıkan Honor Magic 3 serisi, markanın kendi başına geliştirdiği birinci amiral serisi olarak tarihe geçti. Fakat yeni amiral gemisi serisi dizaynıyla Huawei Mate serisine benzemekle itham edildi.

Mate serisinden aşina olduğumuz yuvarlak sınırlar ve kenarlara gerçek hafif kıvrımlı çizgiler Honor Magic 3 serisinin de en kıymetli tasarım öğelerinden biri. Pekala bu tez karşısında Honor nasıl bir yanıt verdi?

Honor ile Huawei bağı devam mı ediyor? Magic 3, Mate 50 olabilir

ABD’de son haftalarda ayyuka çıkan Honor, Huawei bağının devam ettiği tezi, Magic 3 serisinin tanıtılması ile daha da fazla dillendiriliyor. Tüm bu savların temelinde ise Huawei‘nin Mate 50 serisini gelecek seneye çıkaracağı açıklaması yatıyor.

Honor, daha evvel de Huawei‘ye ilişkin P ve Mate amiral gemisi serilerini satın alacağı savlarıyla gündeme geldi. Bu sav karşılık bulmasa da ABD’de Honor’un da Huawei ambargo sürecine dahil edileceği konuşuluyor. Honor CEO‘su Zhao Ming ise Magic 3 serisinin Mate 50 olduğu tezlerini reddetti.

Ming, Mate serisi ile Magic serisi ortasındaki tasarımsal benzerliği ise yakın vakitte ayrılan iki şirketin misal bir tasarım bakış açısı olarak yorumladı. CEO iki şirketin hala çok yakın alakalar içinde olduğunu da açıkladı.


Honor Magic 3 Pro Plus

Aslında Magic serisi daha birinci baştan beri tasarım manasında Mate serisine misal bir yapıdaydı. Huawei yıllarca Mate serisini markanın ana tasarım çizgisi olarak kullandı. Honor’da şirketin alt markası olarak bu tasarım lisanından uzun müddet etkilendi.

Honor, Huawei‘den ayrılmış olsa da bu sene tanıttığı bir çok model, hala Huawei esintileri taşıyor. İki şirketin tasarım takımının uzun yıllar birlikte çalıştığı düşünüldüğünde ise bu duruma şaşırmamak gerekiyor.

Lakin argümanlara nazaran ABD, iki şirket ortasında organik bağların devam ettiğine dair ipuçlarına ulaştı. Şayet savlar doğruysa Honor, tıpkı Huawei üzere bir ambargo süreci ile karşı karşıya kalabilir. Şu an için ise Honor telefonları için Google servisleri üzere kıymetli engellemeler bulunmuyor. Tekrar de kulislerde Google’ın ABD kararını beklediği de konuşuluyor. Honor için ambargo sürecinin başlayıp başlamayacağını ise vakit gösterecek.

Yorum Yap

Yorum Yap