1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. ‘Hatch’ Kod Adlı Chromebook, Parmak İzi Okuyucusuyla Gelecek

‘Hatch’ Kod Adlı Chromebook, Parmak İzi Okuyucusuyla Gelecek

hatch-kod-adli-chromebook-parmak-izi-okuyucusuyla-gelecek-dGrGPkEM

Android tabletlere olan ilgi yavaş yavaş azalmaya devam etse de Chromebook'lar bilhassa ABD'de hiç olmadıkları kadar çok talep görüyor. Bir vakitler yalnızca uygun fiyatlı eserler olarak dikkat çeken Chromebook'lar, artık ise premium modellerle kullanıcıların muhtaçlıklarını karşılıyor. Tıpkı zamanda bu modellerin sayısı her geçen gün artıyor.

Geçen yılın sonlarında 'Hatch' kod ismini taşıyan bir Chromebook ortaya çıkmış ancak ismi ve Intel Comet Lake yonga setine sahip işlemcisi dışında hiçbir özelliği öğrenilememişti. Ortaya çıkan yeni raporlar, aygıt hakkında daha fazla bilgi öğrenmemizi sağlıyor. Ayrıyeten yeni bilgiler sizi biraz üzebilir çünkü işlemciyle ilgili yeni bir bilgi yok.

Bahsi geçen raporlar, Hatch isimli Chromebook'un parmak izi tarayıcısına sahip olacağını söylüyor. Kimlik tanıma özelliği, Windows'un kullanıldığı dizüstü bilgisayarlarda sık rastlayabildiğimiz bir özellik olsa da Chromebook'larda buna çok rastlamıyoruz. Şu ana kadar yalnızca Pixel Slate ve yeni tanıtılan Acer 715 ve 714 Chromebook'larda bu özellik bulunuyordu.

Bu raporlardan birkaç gün sonra ortaya çıkan ek bilgiler ise Chrome OS tabanlı Hatch'in kalemle geleceğini söylediği üzere klavyenin geriden aydınlatmalı olacağını da belirtiyor. 2'si 1 ortada aygıtların Windows tarafında önemli yer edinmeye başladığı düşünülünce Chrome OS'li ürünlerde de bu atılımı görmek sevindirici.

Yorum Yap

Yorum Yap