1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Hafta Sonu Yıldızlarıyla Tanışın: Bu 7 Altcoin, Uçuyor!

Hafta Sonu Yıldızlarıyla Tanışın: Bu 7 Altcoin, Uçuyor!


Bitcoin’in 43.500 dolarlık seviyenin üstünden işlem görmesi ve Ethereum’un neredeyse 3.000 dolara yaklaşması ile kripto para piyasasında yükseliş havası hâkim. Bu durum, piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan diğer altcoin projelerinin fiyatlarına da yansıdı. İşte son 24 saatte en çok yükselen coin’ler…

En çok yükselen altcoin Qtum (QTUM) oldu

PoS ağı ve değer aktarım protokolü olan Qtum, 24 saatte yüzde 33.64 kadar yükseldi. Qtum kurucusu Patrick Dai, geçtiğimiz saatlerde attığı bir tweet’inde Qtum’da “yeniden markalaşmaya” gideceklerini açıkladı. Ayrıca Qtum üzerindeki NFT/GameFi/Metaverse projelerine 5 milyon dolarlık ödül vereceklerini açıkladı.

Kriptokoin.com olarak dün hazırladığımız listede yükselişiyle yer alan Internet Computer, bugün de artış yaşamış durumda. Yazım sırasında yüzde 30.08’lik bir ivme kazandı. ICP’nin arkasındaki Dfinity, dün attığı bir tweet’te geride kalan haftada blok sayısının artış yaşadığını kaydetti.

P2P ağı Ravencoin (RVN), yüzde 28.56 oranında yükseliş yaşadı. RVN, yedi günlük ölçekte de en çok değer kazanan coin’lerden biriydi. Geride bıraktığımız hafta boyunca yüzde 50’nin üzerinde yükseldi. Öte yandan Holo destekli merkezi olmayan uygulamaları barındırma amacı güden eşler arası dağıtık platform olan Holo’nun HOT tokenı da yüzde 16’lık bir yükseliş yaşadı. Holo, son zamanlarda kurduğu partnerliklerle gündeme gelse de ekip, HoloPort Alpha Programı için kayıt açmaya hazırlandıklarını duyurdu. Bu program ile host’lar HoloPort kullanımı için HoloFuel tahakkuk etme seçeneğine sahip olacak. HoloPoert’lar, depolama ve işlem gücü sağlayan aletlerdir ve HoloFuel olarak ödeme yapar.

VET, KLAY ve AVAX de yükseliş yaşadı

Blockchain tabanlı tedarik zinciri platformu olan VeChain, son 24 saatte yüzde 16.32 oranında yükseldi. VeChain, şimdiye kadar birçok şirketin tedarik zinciri için blockchain çözümü sağladı. En çok yükselen altıncı coin, Klaytn (KLAY) oldu. Kripto para birimi yüzde 15’lik bir yükseliş yaşadı. Klaytn’ın, Fransız basını tarafından şu anda “en üstteki 0.40 kripto para projesinden biri” olarak adlandırdığına dikkat çekiliyor.

Son olarak bu hafta birçok gelişime ev sahipliği yapan Avalanche’ın AVAX tokenı yükseliş yaşamış durumda. Bu hafta Rome Terminal isimli multi-blockchain Avalanche ağına geleceğini duyurdu. Ayrıca Avalanche geliştiricilerine yönelik 50 bin dolarlık bir yarışma duyuruldu. Avalanche köprüsü üzerinde transfer edilen tokenların değeri 1 milyon doları aştı.

Yorum Yap

Yorum Yap