1. Ana Sayfa
  2. Google
  3. Google Adsense Manuel Pin Doğrulama | %100 Çözüm
Trendlerdeki Yazı

Google Adsense Manuel Pin Doğrulama | %100 Çözüm

Google Adsense Pin Doğrulama

google-adsense-pin-onaylatma

Google Adsense manuel pin doğrulama işlemini yapabilmek için hangi adımları izlemeniz gerektiğine dair müthiş bir rehber hazırladık.

Blog sahibi olanların çoğunun yaşadığı sıkıntılardan biride Google Adsense pin gelmemesidir.

Adsense pin gelmiyor ne yapacağım? Pin kodum gelmiyor şeklinde forumlarda bir sürü konu bulunuyor. Bunu hiç problem etmeyin. Çünkü bu yazıda nasıl yapılacağını öğrenmiş olacaksınız.

Google Adsense pin kodu nedir?

google adsense pin kodu
google adsense pin kodu

Google Adsense pin kodu hesabınızın size ait olduğunu doğrulamanızı sağlayan ve Google tarafından size yollanan 6 haneli bir koddur. Bu kod Google tarafından PTT aracılığıyla adresinize yollanır.

Lakin bu pin kodu PTT yüzünden midir bilinmez ama adresinize bir türlü ulaşmaz.

Adsense pin kodu istediğinizde gelmesi en az 2-4 hafta sürer. Bu uzun bir süreçtir ve bu kod gelmediği taktirde hesabınıza para yatmaz.

Bu sebeple Google Adsense manuel pin kodu doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

Google Adsense manuel pin doğrulama nasıl yapılır?

Google Adsense manuel pin doğrulama işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle aşağıdaki adımlardan geçmiş olmalısınız. Aksi halde manuel pin doğrulama işlemini yapamazsınız.

  • Pin kodunu 3. kez istemiş olmalısınız ve bunun üzerinden en az 30 gün geçmesi gerekir.
  • Önceden 3 kez pin yollanıyordu. Şuanda 4 kez pin yollama hakkınız bulunuyor.
  • Manuel doğrulama ekranı artık otomatik olarak çıkmıyor. Aşağıda vereceğimiz linkten doğrulama yapacaksınız.

Adsense pin isteme linki aşağıda belirtilmiştir.

Google Adsense manuel pin doğrulama işlemine başlayalım.

Adsense hesabınıza giriş yapın

adsense hesabiÖncelikle Google Adsense hesabınıza giriş yapın. Lütfen Adsense hesabınızı oluşturduğunuz adresle giriş yaptığınızdan emin olun.

Manuel doğrulama sayfasını açın

adsense manuel pin dogrulama nasil yapilirhttps://support.google.com/adsense/contact/id_verification?hl=tr linkine tıklayarak Adsense manuel pin doğrulama sayfasına giriş yapın. Burada bulunan English ibaresine tıklayın.

Bilgilerinizi girin

google adsense manuel pin dogrulama islemiAçılan sayfada bulunan alanları gerçek bilgilerinizle doldurun. Ardından Dosya Seç kısmına tıklayarak kimliğinizin resmini veya herhangi bir faturanızın resmini buraya yükleyin. Ardından Submit butonuna tıklayın. Tüm işlem bu kadar.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra 1 veya 2 saat içerisinde onay maili tarafınıza iletilecektir. Tabi tüm işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz.

Örnek gelen onay maili başlangıcı;

Thanks for sending your proof of identity. I am happy to let you know that this fulfills the address verification requirement for AdSense!

Eğer Publisher ID’nizi bilmiyorsanız. Aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

Google Adsense hesabınıza giriş yapın. Hesap > Ayarlar > Hesap Bilgileri yolunu takip edin. Yayıncı Kimliği yazan yerde pub- ile başlayan kodları komple kaydedin. Bu sizin Publisher ID numaranızdır.

Sonuç itibariyle Adsense manuel pin doğrulama işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu konuyla ilgili herhangi bir probleminiz olduğunda lütfen yorum alanından bizlere bildirin. Cevap vermekten mutluluk duyacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap