1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Global Başarıları ile Pearl Abyss 10. Yılını Kutluyor

Global Başarıları ile Pearl Abyss 10. Yılını Kutluyor


Küresel çapta sağladığı muvaffakiyetler ve kendi oyun motoru ile geliştirdiği oyunlarla ismini dünyaya duyuran Pearl Abyss 10. yılını kutluyor! Black Desert IP’lerinin bu vakte kadarki gelirinin 1.7 milyar dolara ulaştığı açıklandı.

Pearl Abyss on yıllık tecrübesiyle gücüne güç katıyor! Güney Kore merkezli oyun geliştiricisi 10 Eylül 2010 tarihinde kuruldu ve amiral gemisi olan Black Desert’ı 2014 yılında piyasaya sürdü. Küresel bir fenomen haline gelen Black Desert, 150’den fazla ülkede dört başka platformda 40 milyon Maceracı ile serüvenine devam ediyor.

Pearl Abyss CEO’su Robin Jung: “Pearl Abyss’in seyahatinin on yıl evvel başladığını düşünmek inanılmaz. Siz eğlenirken vakit uçup gidiyor. Baş döndürücü doruklara ulaştık ve dünyadaki en güzel oyunları üretmek için çabalamaya devam ediyoruz. Başarımızın en kıymetli adımı, şirket içi oyun motorumuzun oluşturulmasıydı. Bu teknoloji, Black Desert üzere oyunlarla Maceracılarımıza yeni içerik ve heyecan verici tecrübeler sunarken, birden fazla büyük platformda süratle ölçeklendirmemize imkan sağladı. Gelecekte daha kaç yıllara!”

Black Desert’ın küresel manadaki başarısı, 2014 yılındaki lansmanından bu yana yaklaşık 2 milyar dolarlık gelir elde etmesiyle ön plana çıkıyor. Gelir dağılımının %40’ını Kuzey Amerika ve Avrupa kıtası, %26’sını Güney Kore ve kalan %34’ünü de Japonya ve Tayland dahil olmak üzere öteki Asya ülkeleri oluşturmakta.

Black Desert, Sahra’dan daha büyük:

Black Desert kainatı, Xbox One, PlayStation4 ve taşınabilir versiyonların piyasaya sürülmesiyle genişledi. Hem oyunun hem de şirketin küresel varlığı yıllar içinde genişlemeye devam etti. 2014 yılında PC platformunda piyasaya sürüldü ve akabinde 2019’da konsol platformuna giriş yaptı. Black Desert cihanı, geçen yıl içerisinde oyuna dahil olan yeni sınıflar, bölgeler, bosslar ve daha fazlasını içeren çeşitli oyun içi genişletmeler ve yeni içeriklerle durmaksızın genişliyor. Yeni kayıtlarda tüm platformlarda 40 milyondan fazla oyuncu Black Desert oynuyor.

Shadow Arena 

Black Desert cihanında yer alan aksiyon dolu bir PvP olan Shadow Arena, 2020 yılının Mayıs ayında erken erişime başladığından beri kardeş oyununun yanında genişledi. 

Öteki Oyunlar ve Başlıklar

Pearl Abyss, 2018’de dev bir bilim kurgu oyunu MMO KONUTA Online’ı geliştirip yayınlamasıyla tanınan İzlandalı bir görüntü oyun geliştiricisi olan CCP Games’i satın aldı. Satın alma sürecinden bu yana, CCP, KONUTA Online’ı “EVE in Quadrants” teşebbüsüyle genişletmeye devam etti. Yakın vakitte, CCP 5 milyon ön kayıtla KONUTA Online’ın taşınabilir versiyonu MESKENE Echoes’u piyasaya sürdü.

Yeni Projeler ile Gelecek Parlak

Pearl Abyss şu anda üç yeni projesini geliştiriyor: Yeni jenerasyon oyun motoruyla birlikte bu oyunlar; “Crimson Desert”, “DokeV” ve “PLAN 8”.

Crimson Desert, acımasız Pywell topraklarında hayatta kalmak için çaba eden paralı askerlerin duyulmamış öykülerine dayanan epik fantezi şeklinde bir MMORPG’dir.

DokeV, oyuncuları ilerledikçe yaratıkları toplamaya ve karakterlerini oluşturmaya davet eden, farklı öykülerle dolu, eşsiz ve canlı bir dünyada geçen açık dünya MMO’dur. DokeV güncellemeleri için https://dokev.pearlabyss.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  • PLAN 8, oyunculara özel dövüş ve geçiş yetenekleri sağlayan muazzam bir MMO nişancı oyunudur. PLAN 8 ile ilgili güncellemeler için oyunun gelişimini buradan takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap