1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. GlassHouse Rotasını Oyun Sektörüne Çeviriyor

GlassHouse Rotasını Oyun Sektörüne Çeviriyor


GlassHouse Rotasını Oyun Bölümüne Çeviriyor! 2004 yılından itibaren Türkiye’nin en değerli kuruluşlarına altyapı servisi sağlayan hibrit bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, tüm teknolojisini Gaming in Turkey Oyun ve Espor ajansı ile birlikte oyun dalına sunuyor. 45 kişilik mühendis takımıyla oyun dalına hizmet verecek olan GlassHouse, monitörleme, teknik dayanak, operasyonel idare manasında deneyimlerini oyun kesimine yansıtacak. Türkiye’nin öncü hibrit bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, Türkiye oyun bölümünün gelişimine katkı sağlamak üzere oyun kesimine hizmet vermeye başlayacak. GlassHouse, dünyada 150 milyar dolar ciroyu geçen ve her geçen gün büyüyen oyun pazarına, farklı dallarda elde ettiği tecrübeyi aktaracak.

Glasshouse Özel Tanıtım Sayfasına bakmak için tıklayın.

GlassHouse Rotasını Oyun Bölümüne Çeviriyor

Oyun firmalarını ve oyuncuları teknolojinin altında buluşturacak


Kesime yapılacak yatırımların gerçek ve tesirli kullanılmasını sağlayacak
GlassHouse, oyun bölümünde yapılan yatırımların gerçek ve tesirli bir biçimde kullanılmasını sağlamak üzere, birçok kesimden edindiği 16 yıllık deneyimini hem Türkiye hem de küresel manada oyun bölümüne ve markalarına açıyor. Alanında uzman 45 kişilik mühendislik takımı ile GlassHouse, Türkiye’de kendi kurduğu Tier-4-ready bulut ortamında oyun bölümü BT gruplarının öncelikle gündeminde olan, Data Depolama (Storage), Oyun Sunucusu Barındırma (Game Server Hosting), Atanmış Oyun Sunucusu (Dedicated Game Server), Sunucu İdaresi (Server Management), Monitörleme (Monitoring), IP Network ve Yedekleme (Back Up) üzere BT hususlarında hizmet verecek.

“Hizmetlerimizi neden oyun bölümüne vermiyoruz sorusuyla yola çıktık”
GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık “Oyun kesimini yıllardır yakından takip ediyorduk. Finans, telekomünikasyon, holding, devlet dikeyindeki kesim ve alanlarda verdiğimiz büyük ehemmiyet derecesine sahip hizmetlerimizi neden gençlerin ilgi odağı olan oyun bölümüne vermiyoruz sorusu ile bu seyahate adım atma kararı aldık. Teknoloji ve altyapıdaki gücümüzün dışında, modüler yönetilen servis stratejimizle oyun alanındaki partnerlerimize, monitörleme, teknik dayanak, operasyonel idare, dış kaynak kullanımı üzere kendilerine en uygun servis kapsamını yaratacağız. Finans, telko ve holding üzere kritik kesimlerde edindiğimiz tecrübeyi dala sunacağız. Tabi ki burada karşılıklı itimadın kıymetinin de farkındayız. O yüzden tüm oyun dalını data merkezlerimizi kendi gözleri ile görmeye davet ediyoruz dedi.”


Alp Bağrıaçık[/caption]

“Arkamıza Böylesine Büyük Bir Teknoloji Gücünü Almak Çok Memnunluk Verici”
Gaming in Turkey CEO’su Ozan Aydemir ise “12 yıldır oyun ve espor dikeyinde pazarlama ve tertiplere fokuslanmış durumdayız. Lakin her vakit artta yatan büyük teknolojinin ehemmiyetinin farkındayız. Bu noktada GlassHouse üzere büyük bir kuruluşu da yanımızda görmekten memnunluk duyuyoruz. Hem kendi eserlerimizin altyapıları hem de markalarımızın IT gereksinimlerine artık çok daha rahat ve inançlı bir halde karşılık verebileceğiz.” dedi.


Ozan Aydemir[/caption]

GlassHouse Hakkında:
GlassHouse, kurumsal yapısı, geniş takımı ve güçlü mali yapısı ile müşterilerinin dijitalleşme seyahatine takviye olur. Dijital dünyada kimi BT iş yükleri on premise donanımlarda çalışmaya devam ederken kimi iş yükleri bulut altyapılarında çalışacaktır. GlassHouse tek çatı altında hem on premise donanım hem bulut tahlilleri sağlayabilen, bunun yanı sıra SAP ve Microsoft altyapı uygulamalarına takviye verebilen bir hibrit bulut servis sağlayıcısıdır. Dünya standartlarında servis vermeyi amaçlayan bir hibrit bulut sağlayıcısı olan GlassHouse’un operasyonları milletlerarası kontrol ve tescile açıktır. Bu tescillerin sonucunda GlassHouse, resmi bir SAP Outsourcing Operations Partner ve Dell Technologies Cloud Service Provider olarak operasyonlarına devam etmektedir. GlassHouse’un iş modelinde, bulut bir yer değil, bir operasyon modeli ve iş yapış biçimidir. Bu operasyon modelini desteklemek için gerektiğinde GlassHouse, müşterilerine yerinde hizmet verecek insan kaynağı tedarik eder ve yönetilen hizmetleriyle istenen misyonları müşterileri ismine yerine getirir.

Glasshouse Özel Tanıtım Sayfasına bakmak için tıklayın

Yorum Yap

Yorum Yap