1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Ghost Of Tsushima PS4 Satış Rekoru Kırıldı

Ghost Of Tsushima PS4 Satış Rekoru Kırıldı


Sony, son vakitlerde epeyce dikkat çeken gelişmelere imza atıyor. Son olarak geliştiriciliğini Sucker Punch’ın yaptığı Ghost of Tsushima’nın satış sayılarında epey başarılı oldu. Sucker Punch’ın geliştirdiği oyun, etkileyici fotoğraf modu ve öteki ayrıntılarda büyük bir tesir yaratmayı başardı. Yeni açık dünya aksiyon oyunu, lansmanın birinci üç günü içinde 2.4 milyondan fazla sattı. Bu, Sony’nin en süratli satan oyunlarından biri oldu ve bundan evvelki rekor Horizon Zero Dawn’a aitti.

 

Ghost of Tsushima is now PS4’s fastest selling first-party original IP debut with more than 2.4 million units sold through globally in its first 3 days of sales.

Congratulations @SuckerPunchProd, and thank you to fans around the world for taking part in Jin’s journey. pic.twitter.com/6aE4U7YZJH

— PlayStation (@PlayStation) July 24, 2020

 

Bu sayılar Sony’nin birinci parti oyunların devamı ile karşılaştırıldığına hala çok daha düşük. The Last of Us: Part II, Haziran ayında piyasaya sürüldüğünde birinci üç gününde 4 milyondan fazla sattı ve birebir periyotta 3.3 milyon kopya satmış olan Marvel’s Spider-Man’ı geride bıraktı. Spider-Man: Miles Morales bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek, Horizon Forbidden West ise 2021’de gelecek.

 

Yorum Yap

Yorum Yap