1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Ghost of Tsushima, Metacritic’te Zirveye Oturdu

Ghost of Tsushima, Metacritic’te Zirveye Oturdu


PlayStation 4 oyuncularının 2020 yılında en çok beklediği oyunlardan biri olan Ghost of Tsushima, geçtiğimiz hafta piyasaya sürülmüştü. Piyasaya sürüldüğü günde dahil olmak üzere birinci üç günde 2.4 milyon satış sayısına ulaşan Ghost of Tsushima, Sony’nin şu ana kadar en düzgün çıkış yapan PS4 oyunu olmayı başardı. Oyuncular tarafından o kadar beğenildi ki oyun şu an Metacritic’in birinci sırasında yer alıyor.

Metacritic’te an itibariyle 11.810 oyuncu tarafından puanlanan Ghost of Tsushima, puanlar sonucunda 10 üzerinden 9.3 puana ulaşarak Metacritic tarihinde en yüksek kullanıcı puanına ulaşan PS4 oyunu oldu. Ghost of Tsushima’nın çabucak akabinde ikinci sırada ise 9.2 puanla The Witcher 3 geliyor, üçüncü sırada ise yeniden 9.2 puanla The Last of Us Remastered yer alıyor.

Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen Ghost of Tsushima, 1200’lü yılları anlatan bir senaryoya sahip. Jin Sakai’nin kıssasına konuk olduğumuz oyunda ülkeyi kurtarmaya çalışacağız.

İşte Sony tarafından açıklanan oyun kıssası:

“13. yüzyılın sonlarında Moğol İmparatorluğu, Doğu’yu fethetmek için bütün ulusları yerle bir etmiştir. Acımasız ve kurnaz General Khotun Khan’ın liderliğindeki dev Moğol ordusunun Japonya anakarası ile ortasındaki tek mani Tsushima Adası’dır.

Moğol saldırısının birinci dalgasında harabeye dönen adada, samuray savaşçısı Jin Sakai, klanının son sağ kalan üyelerinden biridir. İnsanları koruyup meskenini geri almak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Yeni bir yol olan Ghost yolunu çizmek için onu savaşçı yapan gelenekleri bir kenara bırakıp Tsushima’yı özgür bırakmak için sıra dışı bir savaş başlatmalıdır.”

Geçtiğimiz 17 Temmuz’da piyasaya sürülen oyun, şu anda PlayStation Store’da satışa sunuldu. Oyunun olağan sürümüne sahip olmak istiyorsanız 499 TL ödemeniz gerekiyor. Digital Deluxe sürümü için ise 569 TL ödeme yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap