1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Gamescom 2020 ’nin Resmi Partneri “Gaming in Turkey”

Gamescom 2020 ’nin Resmi Partneri “Gaming in Turkey”


Gaming in Turkey, gamescom 2020’nin resmi partneri oldu. Oyun ve espor ajansı ile yapılan iş birliği kapsamında, Türkiye’deki influencerlar, gamescom gösterilerini Türkçe sunacak ve yayınlar esnasında toplanan bağışlar, Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish Türkiye)’ne bağışlanacak. Tıpkı vakitte, gamescom 2020’nin oyun dünyasına dijital olarak tanıtılmasıyla, Türkiye’deki izleyiciler bu iş birliği sayesinde gösterileri tamamını Türkçe olarak izleyebilecek.

Türkiye’deki izleyicilerde bu iş birliği kapsamında, sergilenecek gösterileri sevdikleri isimlerin sunumlarıyla izleyebilecek. Geçen yıl dünya çapında en çok izlenen oyun gösterilerinden biri olan Geoff Keighley ile Açılış Gecesi Yayını ve 27 Ağustos 2020 tarihinde gamescom 2020’yi başlatacak gösteri olacak.

Gaming in Turkey Kurucu ve CEO’su Ozan Aydemir, yapılan iş birliği hakkında “Ekip olarak, oyun dünyasının klasik ve beklenen fuarının bu yıl dijital platformlarda yer almasından ötürü çok heyecanlıyız. Hepimiz için çok farklı bir tecrübe olacak. gamescom 2020 ile partnerliğimizin bir modülü olan Türkiye’deki yayınlarımızın tüm gelirlerini Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish Türkiye)’ne bağışlama fikrimizi kabul eden gamescom takımına ayrıyeten teşekkür ediyorum” dedi.

Bilgisayar ve görüntü oyunları için dünyanın en büyük aktifliği olan gamescom, tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl büsbütün dijital olarak gerçekleştirilecek. Aktifliğe Ubisoft, EA Games, Xbox, ESL, Activision Blizzard, Bethesda üzere birçok milletlerarası şirketin katılacağı açıklandı.  gamescom 2020 ile ilgili birçok yeni satışa sunulacak oyun, oynanabilir demo haberleri ve sürprizleri ile 27 ila 30 Ağustos 2020 tarihleri ortasında gerçekleşecek.

Gamescom 2020 hakkında daha fazla bilgi için gamescom.global ve gaminginturkey.com/en/gamescom-global-2020/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap