1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Gamedec – Disco Elysium Tadında Polonya Yapımı RPG

Gamedec – Disco Elysium Tadında Polonya Yapımı RPG


Polonyalı takım Anshar Studios’un yakında çıkacak olan oyunu, yani Gamedec’in oyun manzaraları yayınlandı. Görüntü, özel bir dedektif olarak ziyaret edeceğimiz sanal dünyalardan birini görme bahtı veriyor. Bu defa, birtakım oyuncuların yasal olmayan bir formda varlıklı olmaya çalıştığı fiyatsız bir çiftçilik oyununu inceliyoruz.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Polonyalı takım Anshar Studios aktüel projesi olan Gamedec’i tanıtmıştı. Bu oyun, oyuncuların sanal dünyalarda işlenen çeşitli hataları çözerek özel bir dedektif rolünü üstlenecekleri bir cyberpunk RPG oyunu olacak. Oyun, Granica rzeczywistoœci – Gamedec isimli kitap serisinden esinlenerek yapıldı. Sprzedawcy lokomotyw kitapları, müellifi Marcin Przybylek, oyunun danışmanlığını yapıyor. Gamedec 2020’de PC’ye gelecek.

Bugün, oyunun kendisinin nasıl göründüğü hakkında biraz bilgi veren bir görüntü görme fırsatı bulduk. Özel bir dedektif olarak, oyuncuya Gamedec dünyasında var olan birçok sanal gerçekliği keşfetme fırsatı verilecek. Bunlardan biri fiyatsız oynanabilen bir oyun, Harvest Time (Hasat Zamanı) olacak. İnsanların boş vakitlerini değerlendirip, hasatları toplayıp, çiftliği genişletebilecekler. Hatta kimileri kendi alanlarında üretkenliği artırmak için diğerlerini bile çalıştırabilecek.

Gamedec – Harvest Time

Günlük oyun ve misyonlar için, oyuncular daha sonra büyük meblağlar ile piyasada satılan bedelli kutular alabilecekler. Birtakım beşerler daha güçlü olmak için bu sistemi kullansalar da ekseriyetle yasadışı teknikler kullanırlar. Örneğin ucuz emek olarak gördükleri öteki oyuncuları sömürmek üzere. Çiftlik oyununda durumu denetim etmek dedektifin elinde olacak.

Ayrıyeten geçen yıl Kasım ayında, oyunun öteki bir modülünün piyasaya sürüldüğünü ve geliştiricilerin ana karakterin yaşadığı Varşova Kenti’ndeki Low City’yi gösterdiğini belirtmek gerekir. Bu görüntüyü da aşağıda izleyebilirsiniz.

Gamedec – Low City

Gamedec resmi web sitesi.

  • Çıkış tarihi: 2020;
  • Cins: Cyberpunk RPG;
  • Geliştirici: Anshar Studios;
  • Platform: PC;
  • Oyunun temeli: Özel bir dedektif olarak sanal dünyalarda işlenen kabahatleri çözmek.
Yorum Yap

Yorum Yap