1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Gaga Bulut’a Aynı Suçtan İkinci Kez Dava Açıldı

Gaga Bulut’a Aynı Suçtan İkinci Kez Dava Açıldı

gaga-buluta-ayni-suctan-ikinci-kez-dava-acildi-26xNmuPq

Temel hususa gelmeden evvel kısa bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bilindiği üzere Gaga Bulut isimli toplumsal medya fenomeni, İzmir'de iki erkek çocuğunu parayla kandırıp birbirleriyle öpüştürmüş, yaşanan olay üzerine kolluk kuvvetleri harekete geçmişti. Hakim karşısına çıkan Gaga Bulut'a, 17 yıl mahpus cezası verilmiş ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Görüntü çekmesi için yanında olan Gaga Bulut'un arkadaşı F.B.B ise evvel tutuksuz yargılanmak kuralıyla özgür bırakıldı, daha sonra da hakkında 8 yıl mahpus cezası verildi lakin yargı süreci tamamlanmadığı için henüz tutuklanmadı. Şimdi ise Gaga Bulut'a birebir kabahatten bir defa daha dava açıldı. Gaga Bulut, yaşanan olaya yakın bir tarihte de iki kız çocuğuna birebir şeyi yapmış.

17 yaşındaki kız çocuğu K.K.'nin cürüm duyurusunda bulunmasıyla başlayan yeni süreçte, Gaga Bulut'un yeniden para verme vaadiyle bu defa kız çocuklarını öpüştürdüğü ortaya çıktı. K.K. vermiş olduğu tabirinde arkadaşıyla birlikte para almak için bu türlü bir şey yaptığını, hedeflerinin öpüşmek olmadığını ayrıyeten imajların paylaşılmasını istemediklerini lakin Gaga Bulut'un bunu bile bile paylaştığını belirtti. 

Gaga Bulut ve görüntü çekmesine yardımcı olan arkadaşı, bir defa daha hakim karşısına çıkarıldı. Evvelki sözünün birebirini vereceğini belirten fenomen, çocukların öpüşmeyi kendilerinin istediğini belirtti. İmgeleri paylaşmanın cürüm olduğunu bilmediğini söyleyen Gaga Bulut, çocukları zorlamadını tabir etti.

Fenomenin arkadaşı ise suçlamaları kabul etmedi. Kelamda Gaga Bulut'un, toplumsal medya üzerinden kazandığı parayı yardıma muhtaç çocuklara dağıttığını tabir eden F.B.B. görüntüyü da bu yüzden çektiğini söz etti. Ayrıyeten F.B.B. bunun cinsel istismar değil latife olduğunu belirtti. Yaşanan gelişmelerin akabinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, bu davaya dahil olmak istediklerini belirtti. Mahkeme, diğer bir tarihe ertelendi.

Yorum Yap

Yorum Yap