1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. G7 Ülkeleri Kripto Paralar Üzerinden Elde Ettiğiniz Karların Peşinde Olabilir

G7 Ülkeleri Kripto Paralar Üzerinden Elde Ettiğiniz Karların Peşinde Olabilir

g7-ulkeleri-kripto-paralar-uzerinden-elde-ettiginiz-karlarin-pesinde-olabilir-xFcDsgRp

Vergi kurumları, kripto paralar üzerinde elde edilen karları gördükten sonra sert tedbirler almak için harekete geçti.

G7 ülkeleri olarak bilinen ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya ve İngiltere, kripto para çıkarları üzerinden vergi toplamayı düşünüyor. 12 Şubat’ta gerçekleşecek G7 tepesinde Japonya, kripto para çıkarları üzerinden alınacak vergilere ve Merkez Bankası Dijital Paraları üzerinde duracak.

Japonya, geçen vakitlerde regülasyonlar konusunda standartlar oluşturmuştu. COVID-19’dan evvel Japonya, regülasyonlar konusunda G20 ülkelerinin başkanlarına kitapçıklar dağıtmıştı. Kripto para vergileri, G7 ülkeleri dışına çıktı. İspanya, vergilendirilmemiş kripto para çıkarlarını 6000 dolara kadar cezalandırmayı planlıyor. Tıpkı anda cezalar yanlış evrakların sunumunda da işleyecek.

Hacienda (İspanyol Vergi Dairesi), deniz ötesi kripto para hesaplarına vurgun yapmayı planlıyor. Rusya’da ise kripto para deklarasyon sistemi üzerindeki çalışmalar 2021 finansal yılda devreye girmesi bekleniyor. Güney Kore’de de kripto para vergilerinin 2022’de gelmesi bekleniyor.

Kripto para vergisi Güney Kore’de etkinleştirildi, fakat süreç yapanlara tanınan üç aylık müddet, borsaların hükumete vaktinde yetiştirilemeyeceğine söylendiği vakit öne sürüldü.

Yorum Yap

Yorum Yap