1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Fortnite’ta Yeni Bir FPS Problemi Çıktı

Fortnite’ta Yeni Bir FPS Problemi Çıktı


Fortnite haritası daima gelişiyor ve tanınan savaş rotasında çabucak hemen her dönemin başında adada büyük değişiklikler yapılıyor. Oyunun başlangıcından bu yana çok şey değişse de, yıllar boyunca şaşırtan bir formda kapalı kalmış kimi ilgi alımlı noktalar ve özellikler var.

Bu özelliklerden biri harita üzerinde bulunabilen çalıların, oyuncuların içine girmesini ve bu saklanma noktasını kullanarak potansiyel olarak rakiplerinden gizlenmelerine müsaade vermesidir. Çalılar birinci olarak etrafın bir modülü olarak oyuna eklenmişti, lakin tıpkı vakitte Kısım 1’de tüketilebilir efsane eşya oldular ve anında zımnilik sağlamaya yaradılar.


Tüketilebilir olan bu eşya daha büyük çalıların eklenmesi ile işe yaramaz hale getirildi ve oyundan kaldırıldı. Bu da oyuncuların oyunda birtakım olağandışı FPS yanlışlarına maruz kalmasına neden oluyor üzere görünüyor.

Fortnite oyuncusu justukasz, Reddit’te bu meselelerin kısa bir görüntüsünü yayınlayarak bu çalıların Kısım 2 harita özelliklerinde saklandığını ve hatta bunlara karşı karşıya geldiğinde kare suratlarının üçte birini kaybettiğini gösterdi. Paylaşımında şunları söyledi:

“Kısacası bu çalılara baktığınızda bile FPS’niz büyük oranda düşüyor. FPS sorunu yaşayanlar bu çalılardan uzak dursun.”

FPS Düşüşünden Nasıl Kaçınılır?

Tıpkı sıkıntıları yaşayan öbür kullanıcılar sayesinde paylaşım epey ilgi ve dayanak gördü. Bir kullanıcı ise büyük FPS düşüşlerinin bilhassa gömülü GPU’lu PC’lerde gözle görülür olduğunu tez etti. Fortnite’deki FPS üzerinde kıymetli bir tesire sahip olan birinci yanılgı bu değil. ‘Blaze’ Renegade Raider seti üzere Dönem 3 kaplamalarının da oyuncuların FPS’lerinin düşmesine neden olduğu ortaya çıkmıştı.

Çalılıklardan kaçınmak ve FPS’nizi pürüzsüz tutmak için Renegade Raider setinden uzak durmak isteyebilirsiniz. Epic Games son raporların birçoklarına yanıt vermedi, lakin daha sonraki güncellemelerde kimi kusurları ele alması olası görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap