1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Fortnite, iOS ve Mac’te Bölüm 2 Sezon 4 Güncellemesini Almıyor

Fortnite, iOS ve Mac’te Bölüm 2 Sezon 4 Güncellemesini Almıyor


Epic Games, Apple aygıtlarındaki Fornite oyuncularının öteki oyuncularla birlikte 4. Dönem cümbüşüne katılamayacağını doğruladı.

Epic Games ve Apple ortasında son periyotta yaşanan olaylar, Fornite’ın App Store’dan kaldırılmasına neden olmuştu. Tüm olaylar ışığında son Fornite güncellemesinin iOS ve Mac kullanıcılar için yayınlanmaması beklenen bir durumdu.

Epic, ana davada bir karara varılmadan evvel Apple’ın bu atılımını engellemeye çalışsa da başarılı olamadı. Sonuç olarak, geliştirici güncellenmiş bir blog gönderisinde Fornite’ın iOS ve Mac sürümlerini v14.00 sürümüne güncellenmeyeceğini açıkladı.

Şirket, “Apple, Fornite güncellemelerini ve App Store’daki yeni yüklemeleri engelliyor ve Apple aygıtları için Fornite geliştirme araçlarına erişimimizi sonlandıracağını söyledi” diye açıklama yaptı.

“Sonuç olarak, Fornite’ın 27 Ağustos’ta yayınlanacak olan Kısım 2 – Dönem 4 güncellemesi (V14.00) iOS ve MacOS’ta bulunmayacak.”

Epic Games, Apple’ın ödeme sistemini atlatarak ve kendine ilişkin ödeme alternatifini sunarak App Store siyasetlerini ihlal ettiği için Apple’ın Fornite güncellemelerini engellediğini yinelemekte yarar var.

Durum Android cephesinde biraz daha yeterli. Oyun Play Store’dan kaldırılmış olsa da, Epic Games’in kendi uygulamasında ve Samsung Galaxy Store’da mevcut olmaya devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap