1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. FIFA 21’da Cross-Play Olmayacak, Ama Nesiller Arasında İlerleme Yapılabilecek

FIFA 21’da Cross-Play Olmayacak, Ama Nesiller Arasında İlerleme Yapılabilecek


FIFA 21, bu yıl yalnızca PS4 ve Xbox One’a değil, tıpkı vakitte PS5 ve Xbox Series X’e de gelecek olan bir çapraz kuşak oyun olarak yayınlanacak. Büyük ölçüde COVID-19 kısıtlamaları kapsamında geliştirilen oyuna yeni özellikler eklenecek ve ince ayarlar bulunacak, lakin çapraz oynatma özelliği olmayacak.

FIFA Direct Communication Twitter hesabı, konsollar yahut jenerasyonlar ortasında takviye olmayacağını doğrulayan bir tweet attı. Bu, örneğin, PS5 oyuncularının PS4 oyuncularına karşı çaba edemeyeceği manasına geliyor. Oyunu hangi konsolda oynarsanız oynayın, çevrimiçi rakipleriniz o konsolda oynayan öteki oyuncularla hudutlu olacaktır.


Lakin oyunda kaydettiğiniz ilerlemeler, en azından FIFA Ultimate Team modunda devam edecek. Oyuna bu mevcut jenerasyonda başlarsanız Ultimate team seyahatinize yeni sisteminizde devam edebileceksiniz.

Oyunu PS4 yahut Xbox One için satın alırsanız, yayınlandıktan sonra ynei kuşak sürüme fiyatsız yükseltme yapabillirsiniz. Fakat bu yükseltmeyi almak için tıpkı konsol üreticisine bağlı kalmanız gerekiyor. Örneğin, PS4’ten Xbox Series X’e yükseltme yapamazsınız.

Oyun 6 Ekim’de PS4, Xbox One, Switch ve PC içi yayınlanacak. Switch sürümü bir Legacy Edition olacak, bu yüzden birinci Switch FIFA oyunu olan FIFA 18’den çok farklı bir oyun beklemeyin. Husus ile ilgili yeni açıklamalar ve gelişmeler epey sizlerle paylaşıyor olacağız. 

Yorum Yap

Yorum Yap