1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Facebook, Oculus VR / AR Bölümlerini Facebook Reality Labs Adı Altında Birleştirdi

Facebook, Oculus VR / AR Bölümlerini Facebook Reality Labs Adı Altında Birleştirdi


Facebook, tüm VR ve AR hizmetlerini tek bir başlık altında birleştirmek için bir adım daha attı.

Facebook’un Oculus VR gözlüklerinin yanı sıra yakında Facebook hesapları ile girişin mecburî olacağını duyurmasından yalnızca birkaç gün sonra, şirket donanım ve yazılım genelinde tüm sanal ve artırılmış gerçeklik çalışmaları için yeni bir isim açıkladı.

Tüm bu kısımlar artık Oculus, Spark AR ve akıllı imaj arama hizmeti portalını kapsayan Facebook Reality Labs (FRL) ismi altında yer alacak. Facebook’un tipik olarak yaklaşmakta olan VR / AR eserlerini ve hizmetlerini tanıttığı aktiflik olan Oculus Connect, Facebook Connect olarak yine isimlendirildi.

Bu yılki şov 16 Eylül’de gerçekleşecek sanal bir aktiflik olacak.


Facebook Reality Labs ismi aslında yeni ortaya çıkmış bir şey değil; şirketin daha evvel Oculus Research’e atıfta bulunduğu şey buydu. Bu Ar-Ge kısmı artık Facebook Reality Labs araştırması olarak isimlendiriliyor.

Bunların tümü, Facebook’un “bir sonraki bilgi süreç platformunu inşa etme” konusundaki uzun vadeli gayelerinin bir kesimidir. Oculus’un isminin büsbütün silinip silinmeyeceği, yoksa sırf bir eser kümesi ismi mı olacağı şimdi muhakkak değil. Facebook’un yeni donanımlarının tanıtılacağı 16 Eylül’de daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap