1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Facebook kurucu ortağı, Zuckerberg’i suçladı!

Facebook kurucu ortağı, Zuckerberg’i suçladı!


Geçen yıldan bu yana çıkan skandallarla gündeme gelen Facebook için şirketin kurucu ortağından dikkat alımlı bir açıklama geldi. Facebook kurucu ortağı Chris Hughes, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Facebook kurucu ortağı: Facebook; Instagram ve WhatsApp’ı almamalıydı

Facebook kurucu ortağı Chris Hughes, The New York Times’ta kaleme aldığı bir yazıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Zuckerberg’in elinde çok fazla güç olduğuna dikkat çeken Hughes, buna bir tedbir alınması gerektiğini söyledi. Kurucu ortak, tıpkı vakitte Zuckerberg’in kendisini sorgulamayan bir takımla çalıştığının ve bunun şirkete ziyan verdiğinin altını çizdi.

Hughes’a nazaran Zuckerberg, Facebook, Instagram ve WhatsApp’ı denetlemenin yanında Facebook idare şurasındaki oyların da yüzde 60’ını denetim ediyor. Bu da tekelleşmenin en somut örneği.

Kurucu ortak tıpkı vakitte şirketin dağıtılması ve hükümetin bu denetim edilemeyen gücü durdurması gerektiğini de tez etti. Hughes yazısında Federal Ticaret Komisyonu’nun Instagram ve WhatsApp’ı, Facebook’un satın almasına müsaade vermesini bir yanılgı olarak kıymetlendirdi.

Hughes’a yanıt da gecikmedi. Facebook’un global bağlantılar ve bağlantı lider yardımcısı Nick Clegg e-posta üzerinden bir bildiri yayınladı. Clegg, Facebook’un muvaffakiyetindeki en kıymetli hissenin hesap verebilirlik olduğunu söyledi.

Bu ortada Facebook kurucu ortağı Chris Hughes’in 2007 yılında şirketten ayrıldığını hatırlatalım.

Yorum Yap

Yorum Yap